Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Włochy - zabytki

Znajdź nas w social mediach

Włochy zabytki
Krzywa Wieża w Pizie
Fot. Valdiney Pimenta

Na całym świecie jest wiele miejsc, które mają bogatą historię i są w stanie zaoferować przybywającym turystom wiele ciekawych obiektów do zwiedzania. Pośród tych krajów szczególne miejsce zajmują jednak Włochy. Ten kraj stanowi kolebkę kultury starożytnej, gdzie na każdym kroku spotkamy mnóstwo interesujących atrakcji. Wyjeżdżając do Włoch należy dokładnie zaplanować pobyt, by rzeczywiście zobaczyć jak najwięcej z oferowanych przez ten kraj zabytków. Zaplanuj podróż, wyszukaj tanie loty do Włoch.

Watykan

W zlokalizowanym na terenie Włoch Watykanie na każdym kroku można spotkać miejsce o dużej wartości historycznej. Można powiedzieć, że Watykan powinien być głównym punktem podróży do Włoch. Na terenie najmniejszego na świecie państwa można znaleźć między innymi tak znaczące budowle jak Bazylikę i plac świętego Piotra, Kaplicę Sykstyńską, groby papieży oraz mnóstwo innych muzeów, w których zgromadzona jest światowej sławy kolekcja dzieł sztuki. Warto dodać, że terytorium państwa watykańskiego, którego suwerenem jest papież, otoczone jest z trzech stron murami.

Koloseum

Na szczycie listy najważniejszych obiektów zabytkowych we Włoszech znajduje się oczywiście Koloseum. Wielki amfiteatr zbudowany pod koniec I wieku był miejscem, w którym odbywały się wydarzenia kulturalne Rzymu. Tam między innymi miały miejsce polowania na dzikie zwierzęta czy walki gladiatorów. Historia głosi również, że w Koloseum mordowani byli pierwsi chrześcijanie, dlatego obecnie budynek jest miejscem ich upamiętniającym.

Zwiedzanie i bilety:

Obiekt można zwiedzać codziennie od 8:30. Amfiteatr zamykany jest na godzinę przed zachodem słońca. Osoby, które nie ukończyły 18, bądź ukończyły 65 rok życia i są obywatelami krajów UE mają bilety bezpłatne. Wstęp dla osób w wieku: 18-24 lata: 7,5 € 24-65 lat: 12 €

Bazylika św. Jana na Lateranie

Wśród sakralnych budowli Rzymu, które warto zwiedzić jest między innymi Bazylika św. Jana na Lateranie, która jest jedną z nielicznych bazylik większych. Przed wiekami była ona siedzibą papieża i tam również odbyły się 4 sobory powszechne Kościoła. Historia tego miejsca jest niezwykle bogata, gdyż pierwsza Bazylika powstała tam już w IV wieku. Obecny wygląd tego miejsca został nadany w wieku XVIII, gdy została ukończona klasycystyczna fasada tego monumentalnego budynku. Jest to bez wątpienia miejsce, które warto zobaczyć między innymi ze względu na wyjątkową architekturę.

Zwiedzanie i bilety:

  • Kościół codziennie od 7.00 do 18.30 - (wstęp wolny)
  • Krużganek codziennie od 9.00 - 18.00 (wstęp 2 €)
  • Muzeum - 9.00 - 13.00 (wstęp płatny)

Panteon

Miejscem, które także powinno znaleźć się na liście zabytków do zwiedzenia, jest Panteon. Okrągła budowla zbudowana ku czci wszystkich bogów pochodzi z II wieku naszej ery. Jest to budynek, którego dzieje były burzliwe, gdyż został on między innymi przekształcony w Kościół w VI wieku. Dla turystów jest to miejsce niezwykle ciekawe przede wszystkim ze względu na wyjątkową architekturę tego budynku, który łączy w sobie lekkość wyglądu z ogromną masą całej konstrukcji. Wstęp wolny.

Wenecja

Miastem wyjątkowym, szczególnie dla zakochanych, jest Wenecja położona na licznych wyspach. Oprócz podróży gondolą, miasto oferuje przybywającym również mnóstwo atrakcji związanych z przepiękną architekturą i zabytkami. Zobaczyć tam można między innym Plac św. Marka, Pałac Dożów (gotycka siedziba władców i rządu Wenecji), kościół San Giorgio Maggiore, Palazzo Grassi, most Rialto, wieżę zegarową oraz dzwonnicę św. Marka. Wenecja jest miastem, które ze względu na nietypowe położenie oraz przepiękną architekturę znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zobacz: tanie loty do Wenecji.

Krzywa wieża w Pizie

Miejscem, z którymi kojarzą się nam od razu Włochy jest również krzywa Wieża w Pizie. Jest to jedna z najbardziej znanych na świecie budowli odwiedzana każdego roku przez kilka milionów turystów. Stanowi ona zabytek, który jest znakiem rozpoznawczym Pizy. W rzeczywistości jest dzwonnicą znajdującego się obok kościoła katedralnego. Cechą charakterystyczną tego budynku jest odchylenie go od pionu, w związku z czym wieża jest po prostu krzywa. Odchylenie to zaczęło pojawiać się już przy budowie wieży w XII wieku i każdego roku powiększa się o ok 1 mm. Stan bieżący odchylenia od pionu wynosi już 5 metrów. Istnieje możliwość zwiedzania tego budynku, jednakże wejście jest tylko w grupach o określonej godzinie. Na górze można przebywać do 30 minut. Cena biletu na wieżę to 15 €. Zobacz: tanie loty do Pizy.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!5 ofert od 328 Sprawdź