Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Poradnik podróżnika - Bilety

Znajdź nas w social mediach

Bilety najlepiej rezerwować na kilka miesięcy przed podróżą. Wtedy mamy największe szanse na korzystne warunki zakupu i pewne miejsce w samolocie. Nie zawsze jednak istnieje taka możliwość. Wówczas, chcąc zaoszczędzić na bilecie, należy dokładnie przyjrzeć się wszystkim ofertom linii lotniczych latających na trasie, która Cię interesuje. Dokładne zapoznanie się z cennikami przewoźników pozwoli Ci wybrać najkorzystniejszą ofertę. Bardzo pomocny będzie tutaj internet.

Bardziej opłaca się rezerwować bilety na przelot w obie strony, korzystając przy tym z usług jednego przewoźnika (choć warto wcześniej sprawdzić, czy promocja, z której korzystasz, nie dotyczy tylko przelotów w jedna stronę). Mniej zapłacisz także wtedy, gdy miejsce przylotu w powrotną stronę będzie się pokrywało z miejscem wylotu.

Należy pamiętać o tym, że cena biletów składa się z kilku elementów (koszt przelotu, opłaty lotniskowe, biletowe, paliwowe, podatki) i w rzeczywistości nie istnieje  coś takiego jak "bilety za złotówkę" lub "za darmo".

Podczas rezerwacji lotu starajmy się zwrócić uwagę na lotnisko, do którego dociera samolot. Niekiedy może być ono oddalone o kilkadziesiąt kilometrów od miejsca docelowego (szczególnie w przypadku tanich linii lotniczych). Jeśli będzie to bardzo kłopotliwe lub kosztowne, warto przemyśleć kwestię wyboru innego, nieco droższego lotu, który umożliwi bezpośrednie dotarcie na miejsce.

Strona główna pomocy

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air24 oferty od 135 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!4 oferty od 350 Sprawdź