przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Poradnik podróżnika - Bilety

Bilety najlepiej rezerwować na kilka miesięcy przed podróżą. Wtedy mamy największe szanse na korzystne warunki zakupu i pewne miejsce w samolocie. Nie zawsze jednak istnieje taka możliwość. Wówczas, chcąc zaoszczędzić na bilecie, należy dokładnie przyjrzeć się wszystkim ofertom linii lotniczych latających na trasie, która Cię interesuje. Dokładne zapoznanie się z cennikami przewoźników pozwoli Ci wybrać najkorzystniejszą ofertę. Bardzo pomocny będzie tutaj internet.

Bardziej opłaca się rezerwować bilety na przelot w obie strony, korzystając przy tym z usług jednego przewoźnika (choć warto wcześniej sprawdzić, czy promocja, z której korzystasz, nie dotyczy tylko przelotów w jedna stronę). Mniej zapłacisz także wtedy, gdy miejsce przylotu w powrotną stronę będzie się pokrywało z miejscem wylotu.

Należy pamiętać o tym, że cena biletów składa się z kilku elementów (koszt przelotu, opłaty lotniskowe, biletowe, paliwowe, podatki) i w rzeczywistości nie istnieje  coś takiego jak "bilety za złotówkę" lub "za darmo".

Podczas rezerwacji lotu starajmy się zwrócić uwagę na lotnisko, do którego dociera samolot. Niekiedy może być ono oddalone o kilkadziesiąt kilometrów od miejsca docelowego (szczególnie w przypadku tanich linii lotniczych). Jeśli będzie to bardzo kłopotliwe lub kosztowne, warto przemyśleć kwestię wyboru innego, nieco droższego lotu, który umożliwi bezpośrednie dotarcie na miejsce.

Ciekawostki

Aktualności

Poradnik

Nasze plakaty

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Salt Lake City, z Poznania do Londynu oraz, połączeń lotniczych z Gdańska do Londynu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Amsterdamu, Okazje na loty w lipcu, Okazje na loty na weekend z Gdańska, Okazje na majówkę, Okazje na walentynki, połączenia z Warszawy do Malagi, tanie loty krajowe, odszkodowanie za opóźniony lot.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Adaptery podróżne, Ładowarki, Bez kategorii, Torby na kółkach i Walizki twarde małe.