Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Katanii

Znajdź nas w social mediach

catania_elefante
Fontana dell'elefante - symbol Katanii
Fot.  Wikipedia

Współczesna Katania to dosyć spore, liczące blisko czterysta tysięcy mieszkańców miasto, położone wschodnim wybrzeżu Italii. Na jego krajobraz i historię miały wpływ dwa czynniki – górujący nad nim nadal czynny wulkan Etna i morze. Niezapomniany widok na dymiący szczyt przypomina o tym, że miasto nie raz ucierpiało w wyniku erupcji. Katania zawdzięcza Etnie serię trzęsień ziemi i pożarów, które wielokrotnie niszczyły miasto. Jednak mimo nawiedzających je kataklizmów, nie utraciło najważniejszych zabytków i nadal jest ciekawym do zwiedzania miejscem.

Historia

Historia miasta sięga 729 p.n.e. - czasów, kiedy na terenach dzisiejszego miasta istniała grecka kolonia Katanii. Na przestrzeni wieków miasto, jak i cały region, przechodziło pod władanie różnych nacji. Stąd w zabytkowej architekturze dzisiejszych zabudowań widoczne są ślady kultur różnych ludów – Rzymian, Arabów i Normanów. Charakterystyczny dla miasta jest jego mozaikowy wygląd – połączenie starożytnych ruin i głównie barokowych, bogatych w zdobienia budowli.

 
Ładowanie...

Atrakcje

Katania szczyci się także swoimi pięknymi plażami -  są długie, piaszczysto-żwirowe. Nad nimi wznoszą się budzące podziw przepiękne klify. To raj dla amatorów spędzania czasu na plaży i uprawiania sportów wodnych.

Turyści chętnie odwiedzają Katanię ze względu na dogodne położenie - leży bowiem między innymi, równie chętnie odwiedzanymi dużymi centrami turystycznymi - Taorminą i Syrakuzami.

Z portalem Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Katanii w promocyjnych cenach. Jeśli wybierasz się do Katanii nie zapomnij skorzytać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Katanii!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź