Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty LOT

Znajdź nas w social mediach

LOT fot. Jacek Bonczek
Data założenia 1929 r.
Węzeł Port lotniczy Warszawa Okęcie
Sojusz Star Alliance
IATA LO
ICAO LOT
Znak POLLOT
Siedziba firmy Warszawa, Polska
www www.lot.com

Polskie Linie Lotnicze LOT to jeden z najstarszych przewoźników na świecie oraz główny polski operator, działający w branży lotniczej od 1929 roku. Pierwszy międzynarodowy lot odbył się 1 kwietnia 1930 roku na linii Warszawa-Bukareszt.

Bagaż podręczny LOT

W zależności od klasy podróży pasażerowie mogą zabrać ze sobą na pokład:

  • ​LOT Business Class - 2 sztuki każda do 9 kg
  • LOT Premium Economy (loty międzykontynentalne) - 2 sztuki, w sumie do 12 kg (1 sztuka max. 8 kg)
  • LOT Premium Economy (loty międzynarodowe) - 1 sztuka do 8 kg
  • LOT Economy Class - 1 sztuka do 8 kg
  • LOT Economy Simple - 1 sztuka do 8 kg

Wymiary bagażu podręcznego to 55 x 40 x 23 cm. Dodatkowo, w ramach ceny biletu, jako bagaż podręczny pasażer może zabrać ze sobą: torebkę damską lub torbę męską lub laptopa (wymiary 40 cm x 35 cm x 12 cm), a podróżujący z dziećmi mogą wziąć pokarm i składany wózek dla dziecka lub spacerówkę.

Bagaż rejestrowany LOT

Liczba i wielkość bagażu rejestrowanego, który można zabrać ze sobą bezpłatnie, zależy od rodzaju biletu. Na loty w klasie Economy Simple bezpłatny bagaż rejestrowany nie jest dostępny. Taryfy Economy Saver, Economy Class Standard i Flex, oferują w cenie 1 bagaż o maksymalnej wadze 23 kg na trasach międzykontynentalnych (lub 2 bagaże w zależności od wybranego kierunku). Taryfa Premium Economy oferuje możliwość zabrania 2 walizek o maksymalnej wadze 23 kg każda. Natomiast w taryfie Business Class wliczone w cenę biletu są 3 bagaże o maksymalnej wadze 32 kg każda.

Suma maksymalnych wymiarów bagażu nie może przekraczać 158 cm.

Odprawa online LOT

Odprawa przez internet możliwa jest na 24 godziny przed odlotem i zamykana jest na 120 minut przed nim. Odprawy można dokonać również bezpłatnie na lotnisku.

Flota LOT

LOT posiada flotę składającą się m.in. z maszyn typu: Embaraer 170, Embaraer 175, Embaraer 195, Boeing 737-400, Boeing 787 Dreamliner.

Posiłki na pokładzie LOT

Posiłki na pokładzie uzależnione są od klasy rezerwacyjnej oraz długości lotu. W klasie ekonomicznej na krótkich trasach podawane są tylko przekąski, posiłki można dokupić osobno. Na trasach międzykontynentalnych posiłki są serwowane w ramach biletu.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 114 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!5 ofert od 461 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 342 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź