Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Lamezii

Znajdź nas w social mediach

lamezia_terme1
Lamezia Terme - panorama miasta
Fot. Francesco Cataudo

Lamezia Terme leży w prowincji Catanzaro, w południowo-włoskiej Kalabrii. Patrząc na mapę jest to „szpic włoskiego buta“. To jeden z piękniejszych i rzadziej uczęszczanych turystycznie rejonów Italii.
Terytorium Lamezia Terme obejmuje rejony Nicastro, Sambiase oraz Sant'Eufemia Lamezia. Historia Nicastro sięga IX wieku, kiedy to Kalabria była częścią cesarstwa bizantyjskiego. Wtedy powstał tu gród o nazwie Neo Castrum (Nowy Zamek). Sambiase powstało około X wieku, a jego początki są związane z okazałym klasztorem poświęconym św. Blaise, od którego pochodzi nazwa miasta. Sambiase szczyciło się swoimi licznymi kościołami, z których niestety po wielu trzęsieniach ziemi pozostało tylko pięć. Lokalizacja obecnego Sant'Eufemia nie odpowiada natomiast pierwotnemu położeniu. Miasto było zlokalizowane w okolicach greckiego Terina, którego ruiny są dziś dostępne dla zwiedzających. Obecne Sant'Eufemia zostało odbudowane po trzęsieniu ziemi w 1638 roku, które niemal doszczętnie unicestwiło miasto.

Gmina Lamezia i cała Kalabria to połączenie wysokich gór, gęstych i dziewiczych lasów oraz samotnych plaż. Prawie połowę Kalabrii pokrywają kasztanowe, bukowe, dębowe i piniowe lasy. Na ponad 800-kilometrowym, pełnym zatok wybrzeżu sezon kąpielowy trwa aż do jesieni. Region ten słynie również z wyśmienitych win, a w okolice Sambiase przyciągają swoimi źródłami termalnymi.

Z Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Lamezii w promocyjnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Lamezii.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 114 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 334 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 114 Sprawdź