Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Sorrento

Znajdź nas w social mediach

sorrento
Panorama Sorrento
Fot. sxc.hu

Sorrento to liczące ponad 16,5 tysiąca mieszkańców miasto, położone nad Zatoką Neapolitańską, naprzeciw Wezuwiusza. Wznoszące się na nadmorskich skałach, od setek lat słynie z przepięknych widoków, a i dzisiaj turyści doceniają jego piękno.

Historia

Nazwa Sorrento pochodzi od mitycznych Syren (Surrentum). Historia miasta jest dość bogata. Miasto zostało założone przez Greków i przez długi czas funkcjonowało jako grecka kolonia. Potem przechodziło pod panowanie Etrusków, Syrakuzan i Samnitów, aż do czasu, kiedy zostało zdobyte przez Rzymian. Podczas ich panowania w Sorrento bywali rzymscy dostojnicy – już wtedy miasteczko było znakomitym miejscem na wypoczynek.

Atrakcje

Sorrento słynie z przepięknego kąpieliska, które charakteryzuje się przede wszystkim łagodnym i przyjaznym klimatem. Jest także dogodnie położone. Przybywało tu wielu słynnych osobistości. Ibsen napisał tutaj część Peer Gonta. To Sorrento było świadkiem słynnej sprzeczki Wagnera i Nietzschego.

Miasteczko stało się popularne za sprawą neapolitańskiej piosenki "Turne a Surriento", skomponowanej przez Ernesto de Curtisa, a którą wykonywał nawet słynny tenor Luciano Pavarotti.

Dzisiaj miasto zachwyca nie tylko plażowiczów. Sorrento wypełnia radosna, typowo południowa atmosfera. Jednocześnie miasto jest świetnym punktem wypadowym do zwiedzania całego półwyspu oraz wybrzeża Amalfii. Można tu znaleźć miejsca noclegowe w dobrej cenie oraz pełno tanich, ale serwujących pyszne jedzenie restauracji. Także pasjonaci zakupów nie rozczarują się miastem. Pełno tu eleganckich butików i modnych ulic. Zmęczeni miejskim zgiełkiem mogą odpocząć w jednym z ogrodów pełnych cytrusowych zapachów.

Sorrento jest godną polecenia miejscowością wypoczynkową. Zapraszamy do podróży do Sorrento z Portalem Tanie-Loty.com.pl! Na naszej stronie możesz znaleźć tanie bilety lotnicze do Sorrento, tanie hotele w Sorrento oraz wynająć samochód! Zapraszamy do Sorrento!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 267 Sprawdź