Treść strony

zwiedzanie-wloch

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do WłochOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Triest (TRS) Ronchi dei Legionari Apt.od 118Wybierz
 • Bergamo (BGY) Bergamo-Orio al Serio Int. Apt.od 118Wybierz
 • Piza (PSA) Galileo Galilei Apt.od 118Wybierz
 • Mediolan (MIL) Dowolne lotniskood 118Wybierz
 • Wenecja (TSF) Treviso-San Angelood 118Wybierz
 • Brindisi (BDS) Papola Casale Apt.od 118Wybierz
 • Bari (BRI) Palese Macchie Apt.od 137Wybierz
 • Peskara (PSR) Liberi Apt.od 175Wybierz
 • Rzym (FCO) Fumicino Int. Apt.od 197Wybierz
więcej

Treść główna

Zwiedzanie Włoch

Znajdź nas w social mediach

Wenecja

Wenecja obok Rzymu to jedno z ukochanych przez turystów włoskich miast
Fot. Dreamstime

Unikalne miasto w skali świata, zbudowane na 117 małych wyspach, między którymi rozpościera się krajobraz 150 kanałów połączonych przez zaskakującą liczbę 409 mostów. Słynny na całym świecie karnawał wenecki to jedna z licznych atrakcji miasta. Podobnie jak klasyczna przejażdżka gondolą ze śpiewającym operetki sternikiem.

Jak każda turystyczna lokalizacja, Wenecja przyciąga turystów duża gamą atrakcji – przede wszystkim zachwycającymi budynkami i galeriami ukazującymi dzieła słynnych na całym świecie weneckich artystów. Koniecznie trzeba zobaczyć Pałac Dożów, którego główne wejście – Porta della Carta – jest jednym z najwspanialszych dzieł gotyckich w mieście.

 

Równie ważne jest zwiedzenie zabytków poświęconych patronowi miasta św. Markowi. Koniecznie trzeba zwiedzić bazylikę św. Marka, wybudowaną dla pochowania jego relikwii; wyjątkową dzwonnicę - najwyższą budowlę Wenecji (99 metrów) oraz plac św. Marka, który Napoleon Bonaparte uznał za najpiękniejszy salon Europy. Zostają jeszcze słynne mosty weneckie, z których wystarczy wymienić dwa: malutki Most Westchnień na Kanałem Pałacowym, będący ostatnią drogą skazańców prowadzonych tędy z sali rozpraw do cel w więzieniu Prigioni Nuove oraz Most Rialto – najstarszy i jedyny do czasu wybudowania Ponte dell'Accademia w 1854 r. most wenecki nad Kanałem Grande, gdzie mieszczą się liczne kramy kupieckie, rozdzielone widocznymi z daleka łukami arkad.

Watykan

Zobacz także:

Watykan to najmniejsze państwo świata. Jest tradycyjną siedzibą papieży od 17 stycznia 1377 roku. Całe terytorium państwa watykańskiego mieści się na terenie Rzymu i jest otoczone murami z trzech stron. W Watykanie koniecznie trzeba zobaczyć zespół pałacowo-kościelny z bazyliką świętego Piotra, placem św. Piotra, pałacem, licznymi gmachami galerii i muzeów. Warto odwiedzić także Papieską Akademię Nauk oraz Ogrody Watykańskie.

Dolomity

Wznoszące się na północny zachód od Trydentu, Dolomiti di Brenta, ze swoimi postrzępionymi szczytami i lodowcami, nie tylko sprawiają wrażenie dzikości i niedostępności, ale także są idealnym miejscem uprawiania górskiej turystyki. Strome, ale doskonale oznaczone szlaki biegną często nawet na wysokości powyżej 3000 m. Tu leży Madonna di Campiglio - najlepsza baza do wypadów wspinaczkowych, wędrówek oraz wyjazdów na narty. Alpiniści przyjeżdżają tu, by wspinać się na Cima Tosa i Cima Brenta.

Florencja

Od początku XIX w. Florencja była uważana za najpiękniejsze miasto we Włoszech. Miasto tworzą w znacznej części wąskie ulice. Jak twierdzą niektórzy, niekorzystne wrażenie sprawiają ciężkie pałace (wł: palazzi), które oferują obserwatorom jedynie widok okien za żelaznymi kratami. Jednak Florencja jest miastem pięknym i niezwykłym, a to co w nim najcenniejsze, kryje się wewnątrz budynków. Pod patronatem rodziny Medyceuszy, miejscy artyści i myśliciele zainicjowali przejście od światopoglądu średniowiecznego do renesansowego, i to ich dzieła właśnie wypełniają tutejsze kościoły, galerie i muzea. Tu mieści się jedna z najsławniejszych galerii świata – Galeria Uffizi, gdzie przechowuje się najwspanialsze zbiory sztuki włoskiej. Warto też zwiedzić katedrę i Palazzo Vecchio, dawną siedzibę rady miejskiej.

Krzywa Wieża w Pizzie

Krzywa Wieża to niewiarygodny widok – każdemu, kto spojrzy na nią pierwszy raz wydaje się, że runie za parę sekund. Ale trzeba pamiętać, że wieża była pochylona od zawsze i nikt nigdy nie przyznał się do jej projektu. Przechył wieży zmieniał się na przestrzeni lat (jej budowę rozpoczęto w 1173 r., a 12 lat później zaobserwowano pierwsze oznaki odstępstwa od pionu – co ciekawe, w przeciwną stronę niż obecnie), w zależności od tego, z jakim powodzeniem realizowano projekty jego skorygowania. Ale przechył okazał się też pożyteczny – umożliwił Galileuszowi przeporowadznie słynnego eksperymentu. Uczony zrzucając ze szczytu wieży przedmioty o różnej masie, udowodnił prawo swobodnego spadania ciał.

Pompeje

Zniszczone przez wybuch Wezuwiusza Pompeje pełniły funkcję jednego z najważniejszych ośrodków handlowych w Kampanii. W 63 roku silne trzęsienie ziemi zburzyło dużą część miasta, a erupcja Wezuwiusza 16 lat później dopełniła zniszczenia. Prawdopodobnie w jej wyniku (a przede wszystkim wskutek działania trujących wyziewów) zginęło 2 tys. mieszkańców miasta, które w końcu przysypała kilkumetrowa warstwa popiołu i pumeksu. W ten sposób Pompeje zostały zakonserwowane. Podczas prac wykopaliskowych udało się szczegółowo odtworzyć strukturę społeczną i obyczaje panujące w mieście. W miejscowym muzeum można zobaczyć nawet gipsowe modele ofiar erupcji, za których formę posłużyły odciski ciał znalezione w wulkanicznych popiołach.

Capri

Leżąca przy cyplu półwyspu Sorrentine Capri, była od wieków najchętniej odwiedzanym zakątkiem Zatoki Neapolitańskiej. Dziś wyspę co roku odwiedzają nieprzebrane rzesze turystów. Przyciąga ich niesamowity krajobraz tego miejsca. Trudno się im dziwić – to tu cesarz August chronił się przed obowiązkami urzędu i tutaj Tyberiusz przeniósł stolicę cesarstwa, przy okazji pławiąc się w bogactwie i otaczając cennymi przedmiotami zrabowanymi w różnych krainach. To tu tworzyli David Herbert Lawrence i George Bernard Shaw, a Graham Greene i Gracie Fields mieli nawet domy na wyspie. Na Capri zawitał Lenin po fiasku rewolucji 1905 r.

Etna

Etna, dominujące w przepięknym krajobrazie wybrzeża Sycylii. To jeden z największych czynnych wulkanów na świecie. Wyrasta na wysokość 3323 m, a niedostępne okolice wokół jej szczytu, z wyraźnymi śladami po spływającej lawie, to niezapomniany widok.

Sycylia

Sycylia jest ponoć perłą Morza Śródziemnego. Oferując niezwykłą mieszankę przepięknych krajobrazów, ciepłego śródziemnomorskiego klimatu i unikatowych na skalę światową zabytków, przyciąga tłumy spragnionych udanego wypoczynku turystów. Równie niepowtarzalna jak zabytki i przepiękne plaże jest otoczka emocji, jaką budzi działalność sycylijskiej mafii i wielowiekowa tradycja vendetty.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 134 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź