Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Bari

Znajdź nas w social mediach

bari
Bari widok na port
Fot. Salvatore.Freni

Bari to miasto portowe położone nad Adriatykiem, jest stolicą prowincji Bari i regionu Apulia. Bari to ośrodek kultu świętego Mikołaja, miasto o biało-czerwonej fladze, miasto gdzie spoczywa królowa Bona, brama w stronę Orientu. W Bari mówi się: „Gdyby Paryż leżał nad morzem, to wyglądałby jak mała wersja Bari.” Te słowa są przejawem dumy, cechy, z której (oprócz poczucia humoru) słyną mieszkańcy tego rejonu. Dumy z bycia mieszkańcem miasta, które potrafi połączyć sztukę i wielowiekową historię z dynamicznym współczesnym duchem przedsiębiorczości.

Ładowanie...

Bari, będące już w czasach antycznych „pomostem” łączącym Włochy z Grecją i Bliskim Wschodem, przeżywało rozkwit w wiekach średnich. Romańska architektura wspaniałej katedry i kościoła św. Mikołaja przypominają turystom o tej złotej erze. Ślady starożytnego handlu i wymiany kulturalnej ze światem greckim podziwiać można dzisiaj w Muzeum Archeologicznym.

 

Historia

W starożytności Bari było małą rzymską osadą, znaną pod nazwą Barium. Miasto założone przez Greków, rozbudowane przez Rzymian dzisiaj jawi się nam jako miasto o trzech twarzach. Średniowieczne stare miasto, la Citta Vecchia, o wąskich, krętych uliczkach, oślepiająco białych domach, dawna brama Orientu, chwilami wydaje się nam bardziej arabskie niż włoskie. Obok starego miasta inne oblicze ukazuje nam tzw. Borgo Nuovo, zwane też citta murattiana, nazwane tak od swego twórcy Gioacchino Murat, powstałe na początku XIX wieku, jest nowoczesne a jego alejki zbudowane są na kształt szachownicy. XX wiek wyznaczył nowe zadanie dla Bari, trzecie oblicze – rolę wielkiego centrum kulturalnego i handlowego. Uniwersytet w Bari należy do najbardziej uczęszczanych w całych Włoszech. Politechnika w Bari jest natomiast jedyną tego typu wyższą uczelnią w całych środkowo południowych Włoszech. Także w stolicy Apulii mają swoją siedzibę ważne wydawnictwa, wśród nich np. Casa Editrice Laterza. Wydaje się tu także np. słynny dziennik Południa Włoch: La Gazzetta del Mezzogiorno.

Bari, jako ważne miasto portowe południowych Włoch, bardzo ucierpiało w czasie II wojny światowej. Powojenna rozbudowa miasta była raczej chaotyczna i nieciekawa. Spowodowało to, że mimo intrygującej plątaniny wąskich uliczek starego miasta, przypominającego często arabskie casbah, mimo wspaniałego kościoła San Nicola, który zapewne był pierwowzorem dla wielu wspaniałych kościołów w Apulii, mimo cudownego zamku normańskiego, to miasto dzisiaj nie jest wielką atrakcją turystyczna na miarę Włoch.

Atrakcje

Za to prowincja Bari oferuje nam już niezwykłą mnogość i różnorodność atrakcji turystycznych. Fuzję antycznych kultur i stylów sztuki, tak charakterystyczną dla zabytków Bari, można spotkać w wielu miejscowościach, szczycących się średniowiecznymi katedrami. Warto zobaczyć Bitonto z wspaniała katedrą, Conversano z pięknym zamkiem, Trani z fantastycznie położonym nad morzem placem katedralnym, Ruvo di Puglia z dostojną katedrą, zamek o magicznej liczbie osiem:Castel del Monte, piękne maisteczka nadmorskie Polignano a Mare czy Giovinazzo, Monopoli, urocze Locorotondo, czy wreszcie Castellana Grotte z przepiękną jaskinią, Putignano ze słynnym karnawałem, czy w końcu niezwykłe Alberobello, miasteczko trulli.

Wyjeżdżasz do Bari? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Bari. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Bari.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź