Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Wenecji

Znajdź nas w social mediach

plac_sw_marka_i_palac_dozow
Plac św. Marka i Pałac Dożów
Fot. Dreamstime

Wenecja - tajemnicze miasto kanałów, wąskich uliczek i karnawałowych masek. Miasto zbudowane na 117 maleńkich wysepkach i połączone z leżącym na stałym lądzie, obsługującym je miastem – dzielnicą Mestre za pomocą biegnącej po grobli drogi i kolei, zachwyca urodą marmurowych budowli, mostów, kanałów oraz dzieł sztuki. Stolica regionu - Wenecja Euganejska jest z pewnością jednym z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miast świata. Miasto, wpisane w całości na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, przyciąga niezliczone rzesze turystów, zwłaszcza w okresie wakacji oraz karnawału. Żadna książka, żaden film nie odda uroku Wenecji. Aby odczuć specyficzną atmosferę Wenecji, trzeba odwiedzić ją osobiście. Większości osób Wenecja kojarzy się z placem św. Marka, Bazyliką św. Marka i Pałacem Dożów, mostem Rialto i wijącym się wokół miasta kanałem Grand Canal. Tymczasem Wenecja często nazywana jest muzeum architektury pod gołym niebem - na każdym kroku znajdziemy coś interesującego.

Historia

Wenecja jest położona na wyspie. Chciaż niewielka, posiada bogatą historię. Jej twórcami byli wybitni dożowie i kondotierzy, a także dzielni kupcy-żeglarze oraz podróżnicy i odkrywcy, jak chociażby Marco Polo. Tysiącletnia republika dożów, ongiś potęga morska, handlowa i terytorialna na wybrzeżach Adriatyku i wschodniej części Morza Śródziemnego, w latach rozkwitu była partnerem wielkich mocarstw europejskich. Jej bogactwa oraz mecenat państwa i patrycjatu nad sztukami pięknymi sprzyjały swobodnemu rozwojowi malarstwa, rzeźby, architektury, teatru i muzyki.

Atrakcje

Miasto zyskało popularność na skalę światową nie tylko dzięki wspaniałym, niepowtarzalnym zabytkom i atmosferze “miasta na wodzie”, ale również ze względu na niezwykle barwnie i hucznie obchodzony tu okres karnawału. W czasie “karnawału weneckiego” ulice miasta zapełniają się rozbawionymi ludźmi w przeróżnych przebraniach, którego istotną częścią są kolorowe maski. W Wenecji odbywa się również ważny festiwal filmowy i biennale sztuki współczesnej.

Rezerwuj tanie loty do Wenecji i zwiedzaj!

Cokolwiek by nie napisać, Wenecja jest po prostu wyjątkowa i warta zwiedzenia. Najprawdopodobniej jedynymi ze sposobów zwiedzenia całej Wenecji jest zwiedzanie jej pieszo. W zasadzie nie ma tu samochodów, a po mieście można poruszać się Vaporetto (wodnymi autobusami), które są najbardziej niesamowitym sposobem transportu w Wenecji. Z pewnością nie znajdziemy równie oryginalnego publicznego środka transportu jak w Wenecji… No i oczywiście kołyszące się na falach gondole, które przemykają pod piętrzącymi się w górze, zapierającymi dech w piersiach kościołami Santa Maria della Salute, San Giorgio Maggiore i del Redentore. Klasyczna przejażdżka gondolą ze śpiewającym operetki operatorem jest dość droga, ale naprawdę warta swej ceny.

Wenecję otaczają urocze wysepki: Lido (związane z Tomaszem Mannem i Śmiercią w Wenecji), Murano (skąd pochodzi szkło weneckie) i Burano (słynące z koronek).

Wenecja jest piękna i pozostawia niezapomniane wrażenia. Każdy widzi ją jednak inaczej, dlatego planując urlop we Włoszech, koniecznie wybierzecie się do Wenecji. Jeśli interesują Was odpowiednie i tanie loty do Wenecji, zapraszamy do skorzystania z wyszukiwarki tanich biletów dostępnej na naszym portalu Tanie-loty.com.pl.

 

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 267 Sprawdź