Nagłówek strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do WenecjiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Wenecji

plac_sw_marka_i_palac_dozow
Plac św. Marka i Pałac Dożów
Fot. Dreamstime

Wenecja - tajemnicze miasto kanałów, wąskich uliczek i karnawałowych masek. Miasto zbudowane na 117 maleńkich wysepkach i połączone z leżącym na stałym lądzie, obsługującym je miastem – dzielnicą Mestre za pomocą biegnącej po grobli drogi i kolei, zachwyca urodą marmurowych budowli, mostów, kanałów oraz dzieł sztuki. Stolica regionu - Wenecja Euganejska jest z pewnością jednym z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miast świata. Miasto, wpisane w całości na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, przyciąga niezliczone rzesze turystów, zwłaszcza w okresie wakacji oraz karnawału. Żadna książka, żaden film nie odda uroku Wenecji. Aby odczuć specyficzną atmosferę Wenecji, trzeba odwiedzić ją osobiście. Większości osób Wenecja kojarzy się z placem św. Marka, Bazyliką św. Marka i Pałacem Dożów, mostem Rialto i wijącym się wokół miasta kanałem Grand Canal. Tymczasem Wenecja często nazywana jest muzeum architektury pod gołym niebem - na każdym kroku znajdziemy coś interesującego.

Historia

Wenecja jest położona na wyspie. Chciaż niewielka, posiada bogatą historię. Jej twórcami byli wybitni dożowie i kondotierzy, a także dzielni kupcy-żeglarze oraz podróżnicy i odkrywcy, jak chociażby Marco Polo. Tysiącletnia republika dożów, ongiś potęga morska, handlowa i terytorialna na wybrzeżach Adriatyku i wschodniej części Morza Śródziemnego, w latach rozkwitu była partnerem wielkich mocarstw europejskich. Jej bogactwa oraz mecenat państwa i patrycjatu nad sztukami pięknymi sprzyjały swobodnemu rozwojowi malarstwa, rzeźby, architektury, teatru i muzyki.

Atrakcje

Miasto zyskało popularność na skalę światową nie tylko dzięki wspaniałym, niepowtarzalnym zabytkom i atmosferze “miasta na wodzie”, ale również ze względu na niezwykle barwnie i hucznie obchodzony tu okres karnawału. W czasie “karnawału weneckiego” ulice miasta zapełniają się rozbawionymi ludźmi w przeróżnych przebraniach, którego istotną częścią są kolorowe maski. W Wenecji odbywa się również ważny festiwal filmowy i biennale sztuki współczesnej.

Rezerwuj tanie loty do Wenecji i zwiedzaj!

Cokolwiek by nie napisać, Wenecja jest po prostu wyjątkowa i warta zwiedzenia. Najprawdopodobniej jedynymi ze sposobów zwiedzenia całej Wenecji jest zwiedzanie jej pieszo. W zasadzie nie ma tu samochodów, a po mieście można poruszać się Vaporetto (wodnymi autobusami), które są najbardziej niesamowitym sposobem transportu w Wenecji. Z pewnością nie znajdziemy równie oryginalnego publicznego środka transportu jak w Wenecji… No i oczywiście kołyszące się na falach gondole, które przemykają pod piętrzącymi się w górze, zapierającymi dech w piersiach kościołami Santa Maria della Salute, San Giorgio Maggiore i del Redentore. Klasyczna przejażdżka gondolą ze śpiewającym operetki operatorem jest dość droga, ale naprawdę warta swej ceny.

Wenecję otaczają urocze wysepki: Lido (związane z Tomaszem Mannem i Śmiercią w Wenecji), Murano (skąd pochodzi szkło weneckie) i Burano (słynące z koronek).

Wenecja jest piękna i pozostawia niezapomniane wrażenia. Każdy widzi ją jednak inaczej, dlatego planując urlop we Włoszech, koniecznie wybierzecie się do Wenecji. Jeśli interesują Was odpowiednie i tanie loty do Wenecji, zapraszamy do skorzystania z wyszukiwarki tanich biletów dostępnej na naszym portalu Tanie-loty.com.pl.

 

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty
PartnerStart Parking

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Wenecji. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Wenecji.

Jeżeli wybierasz się do Włoch, powinny Cię również zainteresować tanie loty z Warszawy do Rzymu lub tanie loty z Katowic do Rzymu.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Berlina do Wenecji i z Warszawy do Florencji.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Amsterdamu, Okazje na loty do Francji, Okazje na loty do Izraela, Okazje na loty do 100 zł, Pakiety w lipcu, tanie bilety z Łodzi do Londynu, tanie bilety z Warszawy do Katanii, tanie bilety lotnicze, wyszukiwarka lotów, Loty Ryanair.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ładowarki, Koce, poduszki, zagłówki, Plecaki biznesowe, Torby biznesowe i Walizki twarde.