Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Toskanii

Znajdź nas w social mediach

tanie loty do Toskanii
Fot. Shutterstock

Toskania to jeden z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych regionów Włoch. Ta wyjątkowa kraina od północy graniczy z Ligurią oraz Emilią-Romanią, od wschodu z Umbrią, a od południa z Lacjum. Podróżując po Toskanii, z pewnością zauważycie, że teren jest w większości pagórkowaty i górzysty, co tylko dodaje uroku i wyróżnia tę część Włoch od innych miejsc. Jedynie dolina rzeki Arno jest bardziej płaska i inna od reszty regionu. Toskania to kraina historyczna, zwaną początkowo Etrurią, którą zamieszkiwali Etruskowie. Mieli oni spory wpływ na rozwój regionu i do dziś pozostało po nich sporo dzieł sztuki, grobowców, wodociągi czy urny nagrobne. 

Ładowanie...

Dziś Toskania kojarzona jest przede wszystkim z rozległymi winnicami, gajami oliwnymi, urokliwymi miasteczkami i bardzo dobrą kuchnią. To tu znajdziemy kręte drogi, otoczone cyprysami niczym z obrazka. Jest to również region słynący ze wspaniałej architektury i zabytków. Toskania może poszczycić się aż siedmioma miejscami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to także doskonała część Włoch na wakacje nad morzem, odpoczynek na szeroki plażach lub małych malowniczych zatoczkach, tym bardziej, że bez problemu kupicie tanie loty do Toskanii i na okoliczne lotniska. Podczas pobytu w tej części kraju nie możecie pominąć największych miast regionu – Florencji oraz Sieny, które zachwycą Was piękną zabudową i historycznymi zabytkami.

tanie loty do Toskanii - Florencja

Skąd polecisz do Toskanii? Jakie lotniska znajdują się w Toskanii?

W Toskanii znajdują się dwa lotniska: w Pizie oraz we Florencji. Jeśli chcecie kupić tanie loty do Toskanii to warto zwrócić uwagę na pierwsze z nich, gdyż obsługiwane jest przez tanie linie lotnicze Ryanair i Wizzair. Lotnisko w Pizie znajduje się zaledwie 2 kilometry od centrum miasta i jest największym portem lotniczym w tym regionie. Możemy tu przylecieć bezpośrednio samolotami Ryanair z 4 polskich miast: z Gdańska, Krakowa, Warszawy i Wrocławia. Na lotnisko we Florencji, nie dostaniemy się bezpośrednio z Polski. Dobrym rozwiązaniem, aby kupić tanie loty do Toskanii, jest także bezpośredni lot z Polski do Bolonii, która oddalona jest 100 km od Florencji. Do Bolonii dolecicie linią Ryanair z Katowic, Krakowa, Warszawy i Wrocławia oraz Wizzair z Warszawy. Bolonia jest dobrze skomunikowana z Toskanią i w szybko dojedziecie tu wypożyczonym samochodem lub pociągiem.

tanie loty do Toskanii

Pogoda w Toskanii. Kiedy lecieć do Toskanii?

Toskania jest szczególnie piękna wiosną i jesienią, kiedy malownicze wzgórza nabierają niesamowitych kolorów. Najlepszym czasem, na wybranie się w ten region Włoch, są miesiące od kwietnia do końca października. Jeśli planujecie kąpiele w morzu to kupcie tanie loty do Toskanii na czerwiec, lipiec, sierpień lub wrzesień. Najwyższe temperatury przypadają na miesiące lipiec i sierpień i przekraczają zazwyczaj 26 stopni Celsjusza. Kwiecień, maj, wrzesień i październik to miesiące, kiedy temperatury są przyjemniejsze i można z przyjemnością odkrywać zabytki i atrakcje Toskanii. 

 

Najczęściej zadawane pytania

Które linie lotnicze oferują bezpośrednie loty do Toskanii?

Bezpośrednie loty do Toskanii oferują linie lotnicze Ryanair. Możesz polecieć do Pizy z Gdańska, Krakowa, Warszawy i Wrocławia. Dobrym rozwiązaniem jest również lot do Bolonii, która mimo że jest poza Toskanią to ma bardzo dobre połączenia kolejowe z Florencją. Do Bolonii możesz polecieć linią Ryanair z Katowic, Krakowa, Warszawy i Wrocławia oraz Wizzair z Warszawy. 

Jak długo trwa lot do Toskanii?

Bezpośredni lot z Polski do Toskanii trwa około 2 godzin i 15 minut.

Ile kosztują bilety lotnicze do Toskanii?

Za bezpośrednie loty z Polski do Pizy zapłacisz średnio 300 zł w obie strony. Czasem jednak można trafić na promocje i wtedy bilety kosztują nawet za 150 zł w obie strony. Tańszą opcją są loty do Bolonii, gdzie za bilet w obie strony zapłacisz od 78 zł, jednak trzeba wtedy pamiętać o tym, że zapłacisz dodatkowo za dojazd z Bolonii do Toskanii.

Kiedy najtaniej lecieć do Toskanii?

W Toskanii szczyt sezonu przypada na lipiec i sierpień i wtedy bilety są najdroższe. Jeśli nie zależy Ci na upałach to warto wybrać się w ten region Włoch w miesiącach kwiecień-czerwiec lub wrzesień-październik. Ceny są wtedy zdecydowanie niższe, a Toskania najpiękniejsza.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!5 ofert od 328 Sprawdź