przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Dokąd lecisz?

Linie lotnicze Lufthansa

Lufthansa fot. Tupungato / shutterstock.com
Data założenia 1926 r.
Węzeł Port lotniczy Frankfurt, Port lotniczy Monachium
Sojusz Star Alliance
IATA LH
ICAO DLH
Znak LUFTHANSA
Siedziba firmy Kolonia, Niemcy
www www.lufthansa.com

Lufthansa jest niemieckim przewoźnikiem narodowym, pierwszym w Europie i czwartym na świecie pod względem obsługiwanych klientów. Powstała w 1926 roku. Do Grupy Lufthansa należą Lufthansa Regional, Lufthansa Cargo, Germanwings, Austrian Airlines, Swiss Airlines oraz kilka innych firm, które częściowo należą do niemieckiego giganta. Lufthansa jest jednym z założycieli sojuszu lotniczego Star Alliance.

Bagaż podręczny Lufthansa

Wymiary bagażu podręcznego: 55 x 40 x 23 cm. W zależności od klasy można zabrać różną liczbę bagażu podręcznego.

​Klasa ekonomiczna i ekonomiczna premium: 1 sztuka bagażu do 8 kg.

Klasa biznes i pierwsza: 2 sztuki bagażu podręcznego, każda po 8 kg.

Bagaż rejestrowany Lufthansa

W zależności od rodzaju biletu, bagaż rejestrowany może być wliczony w cenę lub wymagać dopłaty. Taryfa Economy Light nie ma bagażu rejestrowanego wliczonego w cenę bilet, można tę opcję dokupić. Taryfy Economy Classic i Economy Flex zezwalają na zabranie 1 walizki o maksymalnej wadze 23 kg. Taryfa Business umożliwia zabranie 2 walizek o maksymalnej wadze 32 kg każda.

Odprawa online Lufthansa

Odprawy online można dokonać na 23 godziny przed odlotem. Kartę pokładową należy wydrukować lub mieć jej elektroniczną wersję w telefonie.

Flota Lufthansy

Należąca do Lufthansy flota lotnicza jest drugą największą na świecie. Na trasach międzykontynentalnych latają samoloty Airbus A380-800, A340-600, A340-300, A330-300 oraz Boeing 747-8, 747-400, BBJ 737-800 IGW. Trasy średniodystansowe obsługiwane są przez Airbus A321-100/200, A320-200, A319-100 oraz Boeing 737-500, 737-300. Na najkrótszych odcinkach latają samoloty Embraer ERJ-195 i ERJ-190 oraz Bombardier CRJ900 i CRJ700.

Posiłki na pokładzie Lufthansy

Posiłki na pokładzie uzależnione są od klasy rezerwacyjnej. Na każdej trasie i w każdej klasie napoje i przekąski są w cenie biletu. W klasie ekonomicznej na krótkich trasach podawane są tylko przekąski i napoje, na trasach międzykontynentalnych – trzydaniowe posiłki.

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Gdańska do Londynu, z Warszawy do Barcelony oraz, połączeń lotniczych z Norymbergi do Warszawy.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Okazje na loty na Cypr, Pakiety z Rzeszowa, Pakiety z Wrocławia, Pakiety w grudniu, połączenia z Warszawy do Kolonii, wyszukiwarka lotów, odszkodowanie za opóźniony lot.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ręczniki, Koce, poduszki, zagłówki, Kosmetyczki dla dzieci, Walizki dla dzieci i Torby na laptopa.