Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Olbii

Znajdź nas w social mediach

Olbia
Widokz portu na morze
Fot. payhere

Olbia to miasto zlokalizowane w północnej części Sardynii nad Morzem Tyrreńskim, zamieszkuje je około 40 000 osób. Jest  to znany ośrodek wypoczynkowy i letniskowy – piękne plaże i sąsiedztwo niewielkich, malowniczych wysepek powoduje, że turyści z całego świata oraz rodowici Włosi z innych rejonów kraju chętnie wybierają się tu by wypocząć. Wystarczy wspomnieć, że niedaleko stąd znajduje się jednak z najpiękniejszych plaż -  Costa Smeralda, czyli Szmaragdowe Wybrzeże. Nazwa tego miejsca wzięła się oczywiście od przepięknego koloru tutejszej wody – pocztówkowe panoramy i piękne nabrzeże to esencja wakacyjnych klimatów.

Poza turystyka mieszkańcy Olbii zatrudnieni są główne w przemyśle drzewnym, rybołówstwie oraz przetwórstwie rolno-spożywczym. W mieście znajduje się duży port morski (Olbia-Isola Bianca) oraz drugie co do wielkości po Cagliari międzynarodowy port lotniczy Olbia-Costa Smeralda, który w 2009 roku obsłużył niemal 1,7 mln pasażerów. Warto wiedzieć, że z lotniska tego korzystają często tanie linie lotnicze i dzięki dobremu doborowi połączeń można sporo zaoszczędzić podczas podróży. Do Olbii można dostać się więc na wiele sposobów – najpopularniejsze to oczywiście podróż samolotem rejsowym lub czarterowym, pozostają też promy kursujące z kontynentu oraz oczywiście dobrze rozbudowana sieć włoskich autostrad, która obejmuje także wyspę.

Historia tego miasta sięga starożytności – już w czasach greckich mieszkali tu ludzie, w okolicach znajdują się pozostałości osadnictwa fenickiego i kartagińskiego z czasów antycznych. Ze względu na swoje położenie w starożytności i średniowieczu Olbia stanowiła ważny port na Morzu Śródziemnym. Dla turystów szczególnie interesujące mogą się okazać wykopaliska znajdujące się w pobliżu. Będąc w Olbii koniecznie trzeba także zobaczyć katedrę z przełomu XI i XII wieku.

Warto wiedzieć, ze Sardynia chociaż oficjalnie należąca do Włoch w znacznym stopniu różni się od kontynentalnej części kraju. Przede wszystkim zwrócić należy uwagę, że na wyspie aż 97 % populacji posługuje się miejscowym językiem sardyńskim (sardo) – co więcej niektórzy z mieszkańców uczą się włoskiego dopiero w szkole wcześniej posługując się jedyne miejscową gwarą stanowiącą mieszkankę elementów łacińskich, greckich arabskich i katalońskich. Izolacja wyspy od stałego lądu ułatwiło wytworzenie się osobnego dialektu u jego utrzymanie aż do czasów współczesnych.

Olbia to raj dla podróżników i turystów – piękne krajobrazy, idealne warunki do odpoczynku niezależnie od tego czy preferujemy lenistwo na plaży czy bardziej aktywne formy spędzania wolnego czasu. Miłośnicy poznawania historii i kultury odwiedzanego rejonu także nie będą się tu nudzić – antyczne pozostałości nietrudno tu znaleźć, a i miejscowa tradycja  i zabytki warte są z pewnością uwagi. Tutejsze hotele to prawdziwie europejskie standardy obsługi, serwisu i wyposażenia, więc nawet wybredni turyści z pewnością się nie zawiodą. Do tego dochodzi wspaniała miejscowa kuchnia łącząca śródziemnomorskie smaki i sporo pieczonego mięsa z dużą ilością ryb i owoców morza, których w okolicznych wodach jest pod dostatkiem. Chętnie jada się również pizze i sery, za to makarony są tu znacznie mniej popularne niż w pozostałej części Włoch. Życzliwi tubylcy zawsze chętni do pomocy ułatwiają turystom załatwianie wszelkich spraw jak tylko mogą. Wszystko to powoduje, że tanie loty do Olbii to wspaniała alternatywa dla Grecji, Tunezji czy Egiptu.

Interesują Cię Włochy? Zobacz więcej

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź