Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty na Riwierę Adriatycką

Znajdź nas w social mediach

tanie loty na Riwierę Adriatycką
Fot. Shutterstock

Riwiera Adriatycka to pas wybrzeża obejmujący tereny wschodnich i południowo-wschodnich Włoch, południowej Słowenii oraz południowo-wschodniej Chorwacji (Dalmacja). Jednak obecnie używając określenia Riwiera Adriatycka mamy zazwyczaj na myśli tereny słonecznej Italii. Na liście najpopularniejszych miejscowości na Riwierze Adriatyckiej należą włoskie Triest, Rimini, Grado, Lignano, Lido Adriano, rejony Bari oraz południowej Apulii. W Chorwacji najczęściej odwiedzane kurorty znajdują się w okolicach Dubrownika, Trogiru i miasta Split. W Słowenii turyści chętnie zatrzymują się nieopodal miejscowości Portoroza.

To, co przyciąga na Riwierę Adriatycką to słońce, które świeci tu 300 dni w roku oraz kąpiele w lazurowej wodzie. Jest to doskonałe miejsce, aby wypocząć z dziećmi, odkryć piękne zabytki oraz aktywnie spędzić czas uprawiając sporty wodne. Znajdziecie tu szerokie, piaszczyste plaże, najlepsze dyskoteki we Włoszech i parki rozrywki dla całej rodziny. Wybierając terminy podróży poza szczytem sezonu bez problemu kupimy tanie loty na Riwirę Adriatycką oferowane przez niskobudżetowych przewoźników. Mówiąc o tym fantastycznym regionie, warto wspomnieć o pysznej kuchni, którą koniecznie musicie spróbować. Ze względu na nadmorskie położenie znajdziecie tu pyszne ryby i owoce morza, brodetto, czyli zupę rybną oraz danie typy fast food – piadina pochodzący z Rimini, cienki placek z szynką, serem i warzywami.

tanie loty na Riwierę Adriatycką - uliczki w Rimini

Skąd polecisz na Riwierę Adriatycką? Jakie lotniska znajdują się na Riwierze Adriatyckiej?

Mając na myśli Riwierę Adriatycką jako teren wschodniego wybrzeża Włoch to najczęściej wybieranym lotniskiem jest port lotniczy Rimini położony w Miramare 8 km od centrum Rimini. Między lotniskiem a centrum miasta kursuje co 30 minut autobus miejski – linia numer 9. Przejazd do centrum trwa około 15 minut i kosztuje 1 euro. Na lotnisku nie ma także problemu ze znalezieniem taksówek, które dowiozą Was w dowolne miejsce Rimini, jednak trzeba się liczyć z większym kosztem przejazdu – około 15 euro. Tanie loty na Riwierę Adriatycką do Rimini oferuje budżetowa linia Ryanair. Z Polski do tego turystycznego miasta Włoch polecicie bezpośrednio z Warszawy oraz Krakowa. 

tanie loty na Riwierę Adriatycką - plaża w Rimini

Pogoda na Riwierze Adriatyckiej. Kiedy lecieć na Riwierę Adriatycką?

Najlepsza pogoda na wypoczynek na Riwierze Adriatyckiej czeka na Was w miesiącach: czerwiec, lipiec i sierpień. Średnia temperatura powietrza to wtedy około 26-27 stopni Celsjusza. Jednak na Riwierze Adriatyckiej sezon zaczyna się już w maju i kończy pod koniec września. Temperatura w dzień to wtedy powyżej 20 stopni, co sprzyja zwiedzaniu miasta oraz wypoczywaniu na plaży. 

 

Najczęściej zadawane pytania

Które linie lotnicze oferują bezpośrednie loty na Riwierę Adriatycką?

Bezpośrednie tanie loty na Riwierę Adriatycką kupisz u przewoźnika Ryanair. Są to loty do Rimini, dokąd możesz polecieć z Warszawy i Krakowa.

Jak długo trwa lot na Riwierę Adriatycką?

Bezpośredni lot do Rimini z Warszawy trwa około 2 godzin. Nieco krótsze są loty z Krakowa, dolecisz stąd do Włoch w około 1 godzinę i 40 minut.

Ile kosztują bilety lotnicze na Riwierę Adriatycką?

Średnia cena biletów lotniczych Ryanair to 400 zł. Jednak warto śledzić oferty lotów, bo czasem trafiają się świetne promocje, podczas których za bilet zapłacisz nawet od 78 zł w obie strony.

Kiedy najtaniej lecieć na Riwierę Adriatycką?

Najtańsze bilety do Rimini na Riwierze Adriatyckiej kupisz w miesiącach: marzec i listopad, jednak także w kwietniu, maju, październiku czy wrześniu można znaleźć loty w bardzo dobrych cenach.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 267 Sprawdź