Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Genui

Znajdź nas w social mediach

genua
Genua - miasto pełne kolorów
Fot. Perrimoon

Genua, stolica prowincji i regionu Liguria – położona jest nad zatoką, która od niej bierze swoją nazwę. Miasto rozciąga się wzdłuż wybrzeża na długości około 35 kilometrów. Stanowi ważny ośrodek handlowy i przemysłowy. Można powiedzieć, że po wiekach zmagań wygrała walkę ze swym odwiecznym wrogiem – Wenecją, której znaczenie przemysłowe dla współczesnych Włoch jest niewielkie. Genua nie jest jednak tak okupowana przez turystów. Mimo, że epoka morskiej dominacji skończyła się po epidemii "czarnej śmierci" i porażce w wojnie z Wenecją pod koniec XIV w., do dziś Genua jest największym portem w kraju. Największe wrażenie robi Genua na osobach wpływających do niej wieczorem na promie. Ukazuje przed nimi rozpostarty obraz świateł, pnących się aż po szczyty Apeninów liguryjskich, u których podnóża położone jest miasto.

Krzysztof Kolumb, Niccolo Paganini, największe akwarium w Europie i... focaccia, to znaki rozpoznawcze stolicy włoskiej Ligurii. To właśnie w Genui przyszli na świat wspaniały wirtuoz Paganini oraz odkrywca Krzysztof Kolumb – przy Porta Soprana stoi dom, w którym podobno Kolumb spędził dzieciństwo. Najwdzięczniejszym hołdem, jaki współcześni złożyli niedocenianemu za życia admirałowi, są położone na wzgórzu za Piazza della Vittoria kwiatowe dywany, przedstawiające statki Kolumba: "Ninę", "Pintę" i "Santa Marię". W tym mieście urodziło się również dwóch spośród czterech ojców współczesnych zjednoczonych Włoch - Giuseppe Garibaldi i Giuseppe Mazzini.

Genueńczycy zawsze mieli opinię rozważnych w interesach - zazdrośni Włosi z innych regionów przyczepili im etykietkę dusigroszów. Jednak ani po mieście, ani po stylu życia mieszkańców nie widać skąpstwa.

Atrakcje

W gwarnym centrum można spędzić co najmniej tydzień, spacerując po urokliwych, tętniących życiem średniowiecznych uliczkach, zwiedzając bogate muzea i chłonąc niepowtarzalną atmosferę. O przeszłości przypominają fortece na strzegących portu wzgórzach i średniowieczna brama miejska - Porta Soprana. Wyjątkowej urody zabytkiem jest katedra San Lorenzo. Zbudowano ją na fundamentach z czasów cesarstwa rzymskiego, ale pasiasta, biało-grafitowa fasada nosi ślady przynajmniej pięciu stylów. W pałacach: białym i czerwonym znajdują się olbrzymie zbiory sztuki - od malarzy genueńskich po dzieła największych - Tycjana, Dürera czy Rubensa.

W Genui odbywają się targi o międzynarodowym znaczeniu. Najważniejsze z nich to Euroflora, odbywająca się pod koniec kwietnia i mające miejsce w październiku Międzynarodowe Targi Żeglarskie, na które przypływają jachty z całego świata (są one wystawiane na sprzedaż).

Wyjeżdżasz do Genui? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Genui. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Genui.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 114 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 334 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 114 Sprawdź