Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Pizy

Znajdź nas w social mediach

Krzywa wieza w Pizie
Krzywa Wieża i Duomo w Pizie
Fot. sxc.hu

Piza jest jednym z tych miast, które każdy podróżnik zwiedzający Włochy powinien zobaczyć. Słynna krzywa wieża w Pizie jest jednym najbardziej rozpoznawalnych symboli słonecznej Italii na świecie i to głównie z jej powodu turyści przyjeżdżają do miasta. Niezależnie od pory roku w tym miejscu znajdziemy prawie zawsze tłumy turystów, pragnących podziwiać słynną Torre Pendente. Szkoda tylko, że większość z nich spędza w nim zaledwie kilka godzin,na trasie do innego miasta. Tymczasem Piza ma naprawdę wiele do zaoferowania. Oprócz słynnej wieży i ogromnego Piazza del Duomo, Pizę rozsławia także na cały świat znakomity uniwersytet. Dzięki dużej liczbie studentów miasto wibruje życiem i pozytywna energią.

Historia

Piza szczyci się bogatą historią, która była najciekawsza w erze republiki morskiej. W II wieku p.n.e. jako niewielka osada została włączona do cesarstwa rzymskiego. Już w 313 roku miasto stało się stolicą biskupstwa. Piza uzyskała prawa miejskie w 1081 roku. Rozwinął się tu port. Niestety Piza po przegranej bitwie morskiej z Genuą (w 1284 roku) zaczęła podupadać. Negatywny wpływ na miasto miało także zapiaszczenie portu przez muł nanoszony przez rzekę. Ożywienie gospodarcze nastąpiło dopiero w okresie rządów Florencji.

Atrakcje

Piza, ze względu na swoje położenie w środkowych Włoszech, w Toskanii, przy ujściu rzeki Arno do Morza Liguryjskiego, przy Autostradzie Słońca jest łatwo dostępna dla turystów zarówno podróżujących samochodem, jak i tych preferujących samolot. Wszystko za sprawą międzynarodowego lotniska w Pizie, położonego zaledwie 2 km od miasta. Na lotnisko latają zarówno tradycyjni przewoźnicy, jak i tanie linie lotnicze.

Warto podkreślić, że Piza jest jak koszyk pełen skarbów i niespodzianek: od słonecznego Langarni z pięknymi budowlami, przez sieć gęstych, wąskich średniowiecznych uliczek prowadzących do Campo dei Miracoli.  Miasto słynnego Galileo Galilei jest dzisiaj także ważnym ośrodkiem uniwersyteckim i oferuje wiele rozrywek.

W związku z tym, że Piza dostępna jest dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym z Polski, warto wybrać się chociaż na kilka dni by zobaczyć słynną Krzywą Wieżę oraz zapomnieć się na chwilę w średniowiecznych alejkach miasta. Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje bilety lotnicze do Pizy w atrakcyjnych cenach! Warto sprawdzić promocje na tanie loty do Pizy!

Interesują Cię Włochy? Zobacz więcej

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 267 Sprawdź