Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty easyJet

Znajdź nas w social mediach

easyjet fot. Sorbis / shutterstock.com
Data założenia 1995 r.
Sojusz brak
IATA U2
ICAO EZY
Znak EASY
Siedziba easyJet Airline Company Limited Registered Office: Hangar 89, London Luton Airport, Luton, Bedfordshire LU2 9P
www www.easyjet.com

easyjet to brytyjskie tanie linie lotnicze. Powstały w 1995 roku i obsługiwały jedynie dwie krajowe trasy. Pierwszy międzynarodowy rejs wykonały dwa lata później, w 1997 roku. Obecnie easyjet jest jednym z największych tanich przewoźników lotniczych. Lata na trasach do Europy i Afryki Północnej. W Polsce easyjet obsługuje lotniska w Krakowie, Warszawie, Lublinie i Gdańsku. Samoloty tej linii latają zazwyczaj do mniejszych i tańszych lotnisk, dzięki czemu mogą konkurować cenami z innymi przewoźnikami.

Dzisiaj linia oferuje loty pomiędzy 154 lotniskami w 35 krajach, na 981 trasach. (dane z sierpnia 2022)

Linia oferuje uproszczony model usług, kabiny jednej klasy oraz usługi gastronomiczne na życzenie pasażera za dodatkową opłatą. Konieczna jest także internetowa odprawa biletowa oraz odpłatność za bagaż i inne dodatkowe usługi.

Bagaż podręczny easyJet

Na pokład można zabrać tylko jeden bagaż o wadze nieprzekraczającej 15 kg i maksymalnych wymiarach 45 x 36 x 20 cm (łącznie z uchwytami lub kółkami). Bagaż musi zmieścić się pod siedzeniem przed pasażerem.

Klienci, którzy zarezerwowali miejsce z przodu lub z dodatkową przestrzenią na nogi, lub zapłacili za dodanie dużego bagażu podręcznego do swojej rezerwacji, mogą również zabrać na pokład dużą torbę kabinową (maks. 56 x 45 x 25 cm, łącznie z uchwytami lub kółkami o wadze do 15 kg.

easyJet bagaz

Oprócz standardowego limitu bagażu podręcznego posiadacz karty easyJet Plus lub klient korzystający z taryfy FLEXI może również zabrać na pokład duży bagaż podręczny, wybierając miejsce z przodu lub z dodatkową przestrzenią na nogi. Można  zrobić bezpłatnie lub po obniżonej cenie, jako jedna z korzyści członkostwa lub taryfy.

Bagaż rejestrowany easyJet

Bagaż rejestrowany w EasyJet nie może przekraczać łącznych wymiarów 275 cm. Maksymalna waga bagażu rejestrowanego wynosi 20 kg. Można jednak dokupić opcję rozszerzoną, wtedy bagaż może ważyć 32 kg.

Jeśli podróżujesz z rodziną lub przyjaciółmi tym samym lotem i tą samą rezerwacją, możesz połączyć swój limit wagi.

Odprawa online EasyJet

Podróżując liniami Wizz Air trzeba dokonać odprawy – jest ona obowiązkiem każdego klienta. Czas dostępności odprawy przez Internet to od 30 dni do 2 godzin przed odlotem. Po zakończeniu odprawy należy wydrukować kartę pokładową lub wygenerować ją elektronicznie na telefonie lub tablecie.

Flota linii EasyJet

Flota brytyjskiego przewoźnika składa się z samolotów typu Airbus A319-100, A320-200, Airbus A320neo i Airbus A321neo

Posiłki na pokładzie EasyJet

EasyJet nie oferuje na pokładzie darmowych posiłków. Pasażerowie mogą jednak podczas trwania lotu kupić przekąski, zimne i ciepłe napoje, w tym piwa, wina i mocne alkohole.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 115 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!8 ofert od 129 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 383 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź