Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Cagliari

Znajdź nas w social mediach

Sardynia
Panorama Cagliari - morze, plaże, zabytki i saliny
Fot. cristianocani

Cagliari to miasto w południowej części Sardynii, które zamieszkiwane jest przez około 200 000 ludzi. Jeden z ważniejszych środków naukowych, gospodarczych i przemysłowych na wyspie – zlokalizowany jest tu ważny port morski oraz międzynarodowe lotnisko w Cagliari, które obsługuje rocznie około 3,5 mln pasażerów powodują, że miasto znajduje się  w pierwszej trzydziestce najbogatszych miast włoskich. Nie można nie wspomnieć też o zaletach turystycznych tego miasta malowniczo rozlokowanego na wybrzeżu Morza Śródziemnego, tutejsze plaże oraz piękne parki narodowe znajdujące się w pobliżu pozwolą każdemu dobrze wypocząć.

Historia miasta sięga wiele wieków wstecz, jak to często ma miejsce w wypadku miast we Włoszech – początki osadnictwa na tym terenie datuje się na VII wiek przed naszą erą, kiedy pod nazwą Karalis powstała tu osada fenicka. Od 48 roku przed naszą erą jest to stolica prowincji Sardynia. Warto wspomnieć także o szybkiej chrystianizacji ego terenu – już w IV w mieście powstało biskupstwo! Niestety miasto doświadczyło wielu najazdów – niszczyli je kolejno Wandale, Goci i Arabowie. Do roku 1052 udawało się tutejszym władzom utrzymywać niezależność, jednak ostatecznie włączono miasto do Republiki Pizy. W 1326 roku Cagliari weszło w skład Królestwa Aragonii, następnie w I połowie XVIII miasto stało się sercem Królestwa Sardynii. W połowie XIX wieku Sardynia, a z nią także Cagliari weszły w skład zjednoczonego Królestwa Włoch.

Miasto oferuje turystom liczne atrakcje - zarówno antyczne zabytki, jak i piękne plaże. Przy okazji warto wspomnieć też o życzliwych i przyjaznych obywatelach tego miasta – turystyka to jedna z ważniejszych gałęzi gospodarki tego miasta i całego regionu, a tutejsi mieszkańcy naprawdę cenią przyjezdnych. W najważniejszych punktach miasta znajdują się oddziały informacji turystycznej, a zatrudnieni w niej młodzi ludzie naprawdę chętnie służą pomocą.

Najważniejsze miejsca, które odwiedzić musi każdy turysta, który przybywa do tego miasta to przede wszystkim stare miasto zwane Castello, czyli zamek – w dawnych wiekach uliczki te  wchodziły w skład grodu, a reszta osiedli mieszkalnych i handlowych znajdowała się w podgrodziu. Urokliwe kamieniczki, strome i wąskie uliczki pomiędzy nimi i wiekowe elewacje sprawiają, że można czasem mieć wrażenie, że czas się tu zatrzymał. Położona na szczycie wzgórza dzielnica oferuje wspaniałe widoki na zatokę Cagliari zwana także czasem Zatoką Aniołów. Będąc w mieście koniecznie odwiedzić trzeba również rzymski amfiteatr z II wieku oraz bardzo stary kościół św. Saturnina. Duża cześć murów miejskich jest nienaruszona i wciąż można podziwiać ich potęgę, warto przy okazji zwrócić uwagę na materiał z którego zostały one wzniesione, to miejscowy jasny limonit, sporo budynków w mieście zostało z niego wzniesionych. Miasto z tego powodu nazwane zostało nawet przez jednego z literatów brytyjskich „białym Jeruzalem”.

Tanie loty na lotnisko Cagliari/Elmas to wspaniała okazja by wypocząć i zwiedzić Sardynię. Pyszna, włoska kuchnia to dodatkowy atut – czas więc pakować walizki i wykorzystać tanie bilety lotnicze.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!7 ofert od 243 Sprawdź