Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Na lotnisku

Znajdź nas w social mediach

Na lotnisko najlepiej jest przybyć na dwie godziny przed odlotem, by proces odprawy paszportowej przebiegł szybko, sprawnie i bez dodatkowych nerwów. Cała procedura natomiast kończy się na 35 minut przed odlotem samolotu i gdy rejestracja nie zostanie dokonana przed upływem tego czasu, zarezerwowany bilet przepada.

Będąc już na lotnisku należy zgłosić się do stanowiska oznaczo nego logo przewoźnika oraz numerem lotu, gdzie rozpoczyna się rejestracja i odbiór bagażu. Tutaj potrzebne są paszport lub dowód osobisty, wydruk z numerem rezerwacji. Wyposażeni w kartę pokładową udajemy się do stanowiska odprawy granicznej, gdzie po sprawdzeniu naszego dowodu/paszportu oraz bagażu podręcznego zostaniemy skierowani do tzw. terminala. Tu możemy w przyjemny sposób spędzić czas, który pozostał nam do odlotu – zrobić zakupy, posiedzieć w restauracji przy kawie. Ostatni etap odprawy to tzw. boarding odbywający się najczęściej na 40 minut przed odlotem. Na tym etapie należy podejść do bramek, gdzie sprawdzona zostanie nasza karta pokładowa, a personel lotniska pokieruje naszymi dalszymi ruchami.

Pasażerowie zawożeni są do samolotu autobusem. (Nie ma możliwości udania się na pokład maszyny na piechotę.)

Po przylocie na miejsce i odebraniu bagażu należy przejść do stanowiska odprawy paszportowej (pass control), gdzie okazujemy dokument tożsamości.

Strona główna pomocy

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air24 oferty od 135 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!4 oferty od 350 Sprawdź