Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Bolonii

Znajdź nas w social mediach

bolonia
Bolonia - czerwone dachy charakterystyczne dla miasta
Fot. sxc.hu
Słynąca z najlepszej kuchni w całych Włoszech, uniwersytecka Bolonia jest jednym z najpiękniejszych miast Italii. Charakterystyczny i wyjątkowy urok zawdzięcza pięknej, nietypowej jak na Włochy zabudowie. Zdecydowana większość starych domów jest zbudowana z cegły i kryta piękną czerwoną dachówką. Dzięki czemu panorama miasta, jaka roztacza się z dwóch wież, stojących w centrum Starego Miasta przy reprezentacyjnej Piazza Maggiore jest niezapomniana. Same wieże są zresztą charakterystycznym punktem miasta. Wyższa - Asinellich, pełniąca niegdyś funkcję więzienia, liczy sobie prawie 100 metrów wysokości, a na jej szczyt wiedzie 500 schodów. Druga nosi nazwę Garisenda i jest o połowę niższa. Co ciekaw obie wieże są krzywe i stanowią jedyny zabytek pozostały z czasów średniowiecza. Średniowieczna Bolonia mogła pochwalić się około 200 podobnymi budowlami, z których każda była symbolem potęgi innego rodu.

Bolonia jest również centrum kongresowym i biznesowym oraz ważnym ośrodkiem uniwersyteckim. Swoją sławę zawdzięcza właśnie akademickiej tradycji. Jest to najstarszy europejski uniwersytet, założony jeszcze w 1088 roku. To na nim studiowali między innymi Jan Kochanowski, Kopernik, Petrarka i Dante. Uniwersytet, którego studenci stanowią piątą część mieszkańców i energicznie działające władze dbają, by kwitło tu życie artystyczne i towarzyskie.

Bolonia słynie również z charakterystycznych parków, które nie dość, że pamiętają jeszcze średniowiecze, to biją światowy rekord długości - 40km. Niemniej znane są też stylowe portyki w kolorze ochry, z których najdłuższy ma aż 3,5 km i 666 arkad, które łączą centrum z sanktuarium San Luca znajdującym się nad miastem.
A więc gotowi do lotu? Z Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Bolonii w promocyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Bolonii? Skorzystaj więc z naszej porównywarki cen biletów!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!