Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Włochy Wakacje

Znajdź nas w social mediach

Włochy wakacje
Wakacje we Włoszech - Capri
Fot. Paul Resh, Flickr

Włochy od lat są w czołówce najpopularniejszych kierunków wakacyjnych podróży Polaków. Najchętniej wybieramy klasykę, czyli podróże szlakami największych turystycznych atrakcji, które oferuje Słoneczna Italia. Miejsc godnych polecenia jest tak dużo, że warto przed podróżą dobrze zaplanować wakacje we Włoszech, by zwiedzić jak najwięcej i przywieźć z wakacji masę słonecznych wspomnień.

Jeśli udajesz się na wczasy, by w zaciszu włoskiego lazurowego morza i złotego piasku wypocząć, to w większości przypadków wystarczy Ci wysokiej klasy hotel, których obszerną litę możesz znaleźć na stronie www.tani-hotel.com.pl. Jeśli planujesz aktywny wypoczynek, zapoznaj się z propozycjami tematycznych wyjazdów, oferowanych przez biura podróży, lub skomponuj wakacje samodzielnie - znajdź tanie loty do Włoch

Wakacje we Włoszech z dzieckiem/dziećmi

We Włoszech jest mnóstwo miejsc, w których rodzina może znaleźć satysfakcjonujące oferty spędzenia urlopu. Przedstawiamy wybrane miejsca, polecane rodzinom z dziećmi.

Wakacje w Toskanii

Właściwie niezależnie od tego, czy chcesz spędzić wakacje we Włoszech samotnie czy z rodziną, warto też zwiedzić włoską Toskanię, która swoimi renesansowymi skarbami oraz krajobrazem poruszy każdego turystę. Turystom wyjeżdżającym z dziećmi warte polecenia będą tu m.in. Park Pinokia w miasteczku Collodi, gdzie można podziwiać rzeźby kojarzone z postaciami bajki o Pinokiu, pobawić się na placu zabaw czy karuzeli. Będąc w okolicach Pistoi można też wybrać się do jednego z najpopularniejszych w Toskanii ogrodu zoologicznego oraz aquaparku, w którym wyjątkowo czas może spędzić cała rodzina.  

Toskania to również wyjątkowa kuchnia. W restauracjach, które znajdują się w zabytkowych pałacach i kamienicach, zasmakować można toskańskich win, makaronów w różnej postaci oraz rożnego rodzaju focacci (placki z ciasta pizzowego)  podawane z różnymi rodzajami sera.

Dla miłośników sztuki, godne polecenia będą oczywiście galerie, których we Florencji nie brakuje. Warto chociażby wspomnieć o Galerii Uffizi, gdzie podziwiać można obrazy Michała Anioła, Botticelliego czy Rafaela oraz Galerii Dell Accademia gdzie stoi m.in. posąg Dawida.

 

Wakacje w Rzymie

Roma obfituje w taką ilość atrakcji, że właściwie całe 2-tygodniowe wakacje można by poświęcić na podziwianie tego miasta i jego okolic. Jak głosi stare przysłowie wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, dlatego będąc na wakacjach we Włoszech nie sposób pominąć ich stolicy. Zwiedzanie tego miasta to poczucie obcowania nie tylko ze znaną nam symboliką, ale i historią. Najlepszym tego przykładem jest z pewnością monumentalne Koloseum. Chętni mogą je zwiedzać nie tylko od zewnętrznej strony ale i  od środka. Innym przykładem na żelaznej liście rzymskich atrakcji są Forum Romanum, Kapitol  i jedna z najwspanialszych świątyń świata czyli starożytny Panteon. Stamtąd spacerując jedną z najdroższych ulic Rzymu – Via del Corso - udać się można do dzielnicy hiszpańskiej i podziwiać tam znane z wielu filmów Schody Hiszpańskie,  na których często dobywają się też ekskluzywne pokazy mody.
 
Dla wielbicieli fontann godny polecenia jest również słynny plac Piazza Navona z przepiękną fontanną Czterech Rzek. Nie można też pominąć najpiękniejszej europejskiej fontanny - Fontanny di Trevi, w której kapała się min. boska Anita Ekberg

Zwiedzanie Watykanu

Na liście włoskich atrakcji polskiego turysty znajdziemy również Watykan. To tam udają się bardzo często rodziny z dziećmi, które są we Włoszech na wakacjach. Cała rodzina podziwia wtedy przepiękny Plac Świętego Piotra oraz monumentalną Bazylikę Świętego Piotra, która jest największą chrześcijańską świątynią na świecie. Wato zwiedzić ją od środka podziwiając piękne freski i rzeźby oraz  podziemny cmentarz znajdujący się pod świątynią gdzie pochowani są papieże. Koniecznie zobaczyć też należy wspaniałe muzea watykańskie wraz z Kaplicą Sykstyńską i pospacerować alejkami Ogrodów Watykańskich. Zapierające dech w piersiach widoki możemy zaobserwować też po wejściu schodami na kopułę znajdującą się u szczytu Bazyliki.

Wakacje w Wenecji

Wenecję szczególnie upodobali sobie nowożeńcy oraz zakochani, którzy szukają klimatycznych przestrzeni, jako oprawy dla swojego stanu wyjątkowego uniesienia. Wenecja, czyli słynne „miasto na wodzie” pełne jest bowiem malowniczych krajobrazów, które podziwiane podróżując po rzece barką, łodzią, czy tamtejszą „komunikacją miejską” (Vaporetto) zapierają dech w piersiach. Centrum tego miasta stanowi Plac San Marco a prócz niego warto też zwiedzić dzielnicę żydowską, w której panuje wyjątkowy klimat. Niezapomnianym przeżyciem są też wieczorne spacery po wąskich zaułkach Wenecji.

Warto też wspomnieć, że nie trudno znaleźć hotele, które są położone zaraz przy samym brzegu Adriatyku, gdzie dowieźć nas może wodna taksówka.

Wakacje we Włoszech dla singli

Włochy to jednak nie tylko miejsce dla zakochanych par zwiedzających Wenecję czy rodzin z dziećmi, którzy będą zainteresowane zwiedzaniem historycznych miejsc i zabytków. To doskonałe miejsce na wakacje w pojedynkę. Wiele biur podróży oferuje często wczasy dla singli, gdzie zarówno hotel jak i program całej wycieczki jest dostosowany do indywidualnych potrzeb wybranego turysty. Nie trzeba się wtedy martwic o to, że w hotelu obok naszego pokoju będzie mieszkać rodzina z małymi dziećmi czy o to, że przewodnik oprowadzający nas po mieście będzie dostosowywał swój pilotaż do potrzeb najmłodszych podróżników. Ale wakacje we Włoszech dla singla możesz również zaaranżować samodzielnie. Wystarczy przebrać oferty lotów i hoteli, zaplanować podróż, zabukować bilety i dać się ponieść przygodzie.

Co warto widzieć, planując wakacje we Włoszech

  • Jeśli jesteś zdecydowany na zwiedzanie włoskich atrakcji, musisz pamiętać, że niektóre bedą możliwe do zobaczenia za dodatkową odpłatnością. Zwiedzanie Koloseum od wewnątrz to koszt ok. 11 euro, na podobne koszty trzeba być przygotowanym, chcąc pospacerować po Ogrodach Watykańskich, czy obejrzeć widoki ze szczytu kopuły Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Zamawiając natomiast w Wenecji gondole, warto się targować, ceny często podlegają negocjacji.
  • Za jazdę nocą (i/lub w święta) rzymską taksówką należy uiścić dodatkową opłatę.
  • Włochy obfitują w wiele różnorodnych atrakcji, dlatego udając się na wczasy do słonecznej Italii warto wcześniej zastanowić się nad celami podróży i zaplanować ją w taki sposób, by móc czerpać z niej jak najwięcej radości. W zależności bowiem od upodobań, turyści będą zainteresowani wygrzewaniem się na złocistej plaży, inni aktywnymi wycieczkami po górach a jeszcze inni wyruszą śladami renesansowych artystów.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 115 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 115 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 345 Sprawdź