Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Florencji

Znajdź nas w social mediach

duomo_firenze
Charakterystyczne czerwone dachy Florencji
Fot. sxc.hu

Florencja (Firenze) to stolica Toskanii, prowincji w środkowych Włoszech. Miasto usytuowane jest nad rzeką Arno, na wschód od Apenin. Florencja, zwana perłą Toskanii, jest jednym z najpiękniejszych miast włoskich z ogromną liczbą imponujących zabytków architektury. Florencja zachwyca swoim klimatem, wąskimi uliczkami i pięknymi zabytkami. Strzelające w niebo wieże już z daleka witają przybywających z całego świata miłośników włoskiej kultury i historii, oferując ciepły klimat, piękne otoczenie, niezwykłe zagęszczenie zabytków Starego Miasta, wspaniałe punkty widokowe, zawieszone w czasie uliczki i dzielnice, a także nowoczesną infrastrukturę turystyczną. Ulicami Florencji spacerowali: Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Zygmunt Krasiński, Cyprian Norwid. Mieszkała tu również Maria Konopnicka. Miasto od wielu stuleci uchodzi za jedno z najważniejszych miejsc na świecie, jeśli chodzi o wrażenia artystyczne i kulturalne.

Ładowanie...

Atrakcje

Florencja olśniewa turystów magiczną urodą swoich zabytków. Jej przeszłość związana jest z takimi nazwiskami, jak: Michał Anioł, Machiavelli czy Galileusz. Nie można też zapomnieć o rodzie Medyceuszy, którzy rządzili miastem przez ponad 300 lat. Obecnie turyści mogą zwiedzać ogromny pałac Palazzo Pitti, który stanowił rezydencję rodu od 1550 roku, a w którym zgromadzono wiele arcydzieł sztuki. Od XIV do XVI wieku Florencja, dzięki dobremu systemowi finansowo-podatkowemu, wspierała najwspanialszych artystów renesansu: rzeźbiarzy, malarzy, budowniczych. To właśnie dzięki nim miasto stało się kolebką europejskiego odrodzenia i przyciąga turystów z różnych zakątków globu.

 

Światową sławą cieszy się również Galleria degli Uffzi, zawierająca największy zbiór sztuki włoskiej na świecie. Pełno tu znanych nazwisk, takich jak: Botticelli (m.in. „Narodziny Wenus”), Michał Anioł, Rafael czy Tycjan. W wielu salach znajdują się też prace Rubensa, Rembrandta, van Dycka. W dodatku pełno tam portretów królów polskich.

 

Jeśli do tych wspaniałości dołączymy zabytkowe kościoły, domy należące do słynnych mieszkańców Florencji oraz zbiory, których tutejszym galeriom zazdroszczą muzea na całym świecie, to naprawdę nie można się dziwić, że stolicę Toskanii odwiedzają co roku nieprzebrane tłumy turystów.

Kiedy lecieć?

Florencja pełna jest również uroczych zaułków z mnóstwem kawiarenek i restauracji o typowo południowym charakterze, którym nie sposób się oprzeć. Panuje tu na ogół pogoda charakterystyczna dla centralnych Włoch. Latem w cieniu temperatura nie spada poniżej 40 stopni Celsjusza, nawet wieczorem, a w słońcu dochodzi nawet do 50 stopni, dlatego Florencję najlepiej odwiedzić wiosną lub jesienią.


Wyjeżdżasz do Florencji? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Florencji. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Florencji.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź