Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Austrii

Znajdź nas w social mediach

Austria_2
Austria
Fot. Dreamstime

Oddalona od południowych granic Polski zaledwie o kilkaset kilometrów Austria dla większości Polaków nie jest krajem obcym. Znana i bliska jest nam austriacka kuchnia (chociaż obecnie skłaniająca się ku lżejszym potrawom inspirowanym południem), która nie gardzi schabowym i golonką. Strudle austriackie wypełniane pracowicie przez gospodynie jabłkami, serem czy makiem, nie mają sobie równych na całym świecie. I ta wyjątkowa, wręcz legendarna wiedeńska kawa. Ten aromatyczny napój stał się znakiem rozpoznawczym stolicy Austrii, a jego historia sięga XVII wieku, kiedy to Polak Jerzy Franciszek Kulczycki dzięki łaskawości króla Jana III Sobieskiego otworzył tutaj pierwszą kawiarnię. Wdzięczni mieszkańcy miasta ufundowali mu nawet pomnik i pamiątkową tablicę, o czym warto się przekonać będąc w Wiedniu. Ostatnim, kulinarnym poniekąd skojarzeniem, które powszechnie pojawia się w głowach gdy słyszmy hasło "Austria" jest wino. Konotacje te są oczywiste - kraj słynie z dobrych gatunkowo alkoholi tego typu, a ciepłe, zaciszne dolinki czy rozległe równiny dają doskonałe warunki do uprawy winorośli.

Austria jest również ojczyzną wielu znanych ludzi.  Kto nie kojarzy obecnych od wielu lat w popkulturze obrazów Gustava Klimta, które potrafią znajdować się dosłownie wszędzie: począwszy od reprodukcji, na ścianach, kubkach i poduszkach skończywszy. Złote, pełne misternych ornamentów, charakterystyczne dzieła tego artysty świetnie pasują właściwie do wszystkiego. Ładnie harmonizują z ascetyczną prostotą, a w przepychu nie gubią się i delikatnie zwracają uwagę precyzyjnymi detalami. Również Wolfgang Amadeusz Mozart pochodził z tego kraju. Zalicza się go do grona klasyków wiedeńskich, a jego eleganckie, melodyjne i lekkie utwory nadal uważamy za arcydzieła, chociaż od ich stworzenia minęło z górą 300 lat. Austriacka historia obfitowała w muzyków o ogólnoświatowej sławie, by wymienić chociażby: Józefa Haydna, Franciszka Liszta, Franza Schuberta, Johanna Straussa, Józefa Wagnera czy Franza Grubera, autora melodii do kolędy „Cicha noc”.

Zresztą o Austrii można by pisać bardzo wiele. Kraj jest dobrze poznany ze względu na położenie w centrum Europy i historyczne znaczenie, jakim mógł się poszczycić na przełomie dziejów – nic jednak nie zastąpi wizyty i własnych wrażeń.

Gotowi do odwiedzenia Austrii? Z portalem Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Austrii w promocyjnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszej nowoczesnej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Austrii.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!