Treść strony

tanie-loty-do-austrii

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do AustriiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Wiedeń (VIE) Vienna Int. Apt.od 128Wybierz
 • Innsbruck (INN) Kranebitten Apt.od 390Wybierz
 • Klagenfurt (KLU) Klagenfurt Apt.od 652Wybierz
 • Linz (LNZ) Hoersching Apt.od 1241Wybierz
więcej

Treść główna

Tanie loty do Austrii

Znajdź nas w social mediach

Austria_2
Austria
Fot. Dreamstime

Oddalona od południowych granic Polski zaledwie o kilkaset kilometrów Austria dla większości Polaków nie jest krajem obcym. Znana i bliska jest nam austriacka kuchnia (chociaż obecnie skłaniająca się ku lżejszym potrawom inspirowanym południem), która nie gardzi schabowym i golonką. Strudle austriackie wypełniane pracowicie przez gospodynie jabłkami, serem czy makiem, nie mają sobie równych na całym świecie. I ta wyjątkowa, wręcz legendarna wiedeńska kawa. Ten aromatyczny napój stał się znakiem rozpoznawczym stolicy Austrii, a jego historia sięga XVII wieku, kiedy to Polak Jerzy Franciszek Kulczycki dzięki łaskawości króla Jana III Sobieskiego otworzył tutaj pierwszą kawiarnię. Wdzięczni mieszkańcy miasta ufundowali mu nawet pomnik i pamiątkową tablicę, o czym warto się przekonać będąc w Wiedniu. Ostatnim, kulinarnym poniekąd skojarzeniem, które powszechnie pojawia się w głowach gdy słyszmy hasło "Austria" jest wino. Konotacje te są oczywiste - kraj słynie z dobrych gatunkowo alkoholi tego typu, a ciepłe, zaciszne dolinki czy rozległe równiny dają doskonałe warunki do uprawy winorośli.

Austria jest również ojczyzną wielu znanych ludzi.  Kto nie kojarzy obecnych od wielu lat w popkulturze obrazów Gustava Klimta, które potrafią znajdować się dosłownie wszędzie: począwszy od reprodukcji, na ścianach, kubkach i poduszkach skończywszy. Złote, pełne misternych ornamentów, charakterystyczne dzieła tego artysty świetnie pasują właściwie do wszystkiego. Ładnie harmonizują z ascetyczną prostotą, a w przepychu nie gubią się i delikatnie zwracają uwagę precyzyjnymi detalami. Również Wolfgang Amadeusz Mozart pochodził z tego kraju. Zalicza się go do grona klasyków wiedeńskich, a jego eleganckie, melodyjne i lekkie utwory nadal uważamy za arcydzieła, chociaż od ich stworzenia minęło z górą 300 lat. Austriacka historia obfitowała w muzyków o ogólnoświatowej sławie, by wymienić chociażby: Józefa Haydna, Franciszka Liszta, Franza Schuberta, Johanna Straussa, Józefa Wagnera czy Franza Grubera, autora melodii do kolędy „Cicha noc”.

Zresztą o Austrii można by pisać bardzo wiele. Kraj jest dobrze poznany ze względu na położenie w centrum Europy i historyczne znaczenie, jakim mógł się poszczycić na przełomie dziejów – nic jednak nie zastąpi wizyty i własnych wrażeń.

Gotowi do odwiedzenia Austrii? Z portalem Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Austrii w promocyjnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszej nowoczesnej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Austrii.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 249 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 104 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 130 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 93 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!