Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Bolzano

Znajdź nas w social mediach

Bolzano
Panorama Bolzano
Fot. Jon Shave

Bolzano znane także pod niemiecką nazwą Bozen leży w Alpach, tuż przy granicy włosko-austriackiej niedaleko najniższej przełęczy w tym paśmie górskim – Brenner. Jest to stolica włoskiego regionu Południowy Tyrol. Tutejsza autostrada to jeden z najważniejszych szlaków komunikacyjnych wiodących przez Alpy. Sam dojazd do miasta obfituje w piękne widoki, a zabudowa Bolzano wkomponowana w tutejszy krajobraz to prawdziwa uczta dla oczu. Choć obecnie to terytorium włoskie warto pamiętać, że do roku 1919 Bolzano stanowiło cześć Imperium Austro-Węgierskiego. Unikalna kombinacja tradycji włoskich z germańskim porządkiem i skrupulatnością to wybuchowa mieszanka. Najlepsze cechy obu tych nacji i ich specyficzne przywary są tu szczególnie widoczne – widać to zarówno w zachowaniu mieszkańców jak i w lokalnej architekturze. Przed wizytą warto wiedzieć ze z badań statystycznych wynika, że Bolzano jest najdroższym miastem Włoch – na szczęście różnice nie są duże, za żywność i podstawowe artykuły przyjdzie nam tu zapłacić średnio o około 5% więcej niż w pozostałych częściach kraju. Kręte i strome uliczki miasteczka, liczne zabytkowe domy i zadbane kamieniczki, pobliska kolejka linowa oraz wspaniała katedra z XIII wieku z pewnością są tego warte.

Bolzano znane jest przede wszystkim miłośnikom antropologi archeologii oraz narciarstwa. Ten nietypowy zestaw to zasługa naturalnego otoczenia miasteczka – lodowce na okolicznych szczytach nie topią się od wielu tysiącleci. Z tego też powodu zachował się tu przez wieki zupełnie niezwykły eksponat, który prezentowany jest tutejszym muzeum Archeologicznym – tzw. Człowiek Lodu lub Oetzi. Jego historia to nieprawdopodobny splot okoliczności – ponad 5 000 lat temu prehistoryczny myśliwy wyruszył w góry na polowanie, z którego nigdy nie powrócił, najprawdopodobniej zginął wskutek odniesionych w walce ran. Jego ciało znalazło się w miejscu, które na całe wieki zostało zamknięte wewnątrz lodowej pokrywy, dopiero pod koniec XX wieku para niemieckich turystów zauważyła szczątki, które wyłoniły się ze śniegu. Pomiędzy rokiem 1991 kiedy Oetzi został znaleziony, a rokiem 1998 kiedy to stał się on najważniejszą atrakcją miejscowego muzeum wykonano mnóstwo badań szczątków, a naukowcy dowiedzieli się wiele o codziennym życiu, zwyczajach, wyposażeniu i broni dawnych myśliwych. Człowiek Lodu to jednak z najważniejszych odkryć tego typu w Europie, tym bardziej, że czas obszedł się z nim wyjątkowo łagodnie dzięki stabilnym warunkom w jakich przebywał. Ekspozycja w muzeum to nie tylko sam Oetzi ale też zdjęcia filmy, projekcje i wykresy prezentujące jego odnalezienie oraz historię.

Bolzano to także mekka miłośników narciarstwa i trekkingu – w zależności od pory roku na okolicznych zboczach spotkać można narciarzy lub piechurów, którzy aktywnie wypoczywają i podziwiają piękno tutejszych Alp. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – wielokilometrowe doskonale przygotowane nartostrady, górskiej szlaki dla piechurów, liczne ścieżki rowerowe oraz rozległe zapierające dech w piersiach panoramy, piękne krajobrazy oraz dzika przyrodę ukochaną przez miłośników natury. Po trudach wędrówki lub szaleństwa na stokach warto przysiąść w jednej z licznych kawiarenek w centrum miasta wybrać się do muzeum handlu, zwiedzić ekspozycję muzeum pszczelarstwa lub wybrać się do pobliskiego zamku Sigmundskron, w którym mieści się muzeum górskie.

Tanie loty do Bolzano to gratka dla prawdziwych podróżników – dzięki temu można wybrać się w piękna okolicę, odpocząć, pozwiedzać i wrócić z nową energią. Zielone otoczenie miasta i wspaniałe krajobrazy na pewno na długo pozostaną w pamięci a zdjęcia z wakacji staną się prawdziwą ozdobą salonu.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 267 Sprawdź