Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Treść główna

Dokąd lecisz?

Tanie loty Ryanair

Znajdź nas w social mediach

ryanair fot. Patryk Kosmider / shutterstock.com
Data założenia 1985 r.
Sojusz brak
IATA FR
ICAO RYR
Znak RYANAIR
Siedziba Port Lotniczy Dublin, Irlandia
www www.ryanair.com

Najbardziej znane tanie linie lotnicze, walczące o miano największego taniego przewoźnika. Linie zostały założone w 1985 roku. Siedziba firmy znajduje się w Dublinie. Po raz pierwszy samoloty linii lotniczych Ryanair pojawiły się w Polsce we Wrocławiu w roku 2005. Dzisiaj tanie linie lotnicze Ryanair mają bardzo rozbudowaną sieć połączeń w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej.

Linia oferuje uproszczony model usług, kabiny jednej klasy oraz usługi gastronomiczne na życzenie pasażera za dodatkową opłatą. Konieczna jest także internetowa odprawa biletowa oraz odpłatność za bagaż i inne dodatkowe usługi.

Bagaż podręczny Ryanair

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca w kabinie linie lotnicze Ryanair zabierają na pokład jedynie 90 dużych toreb podręcznych (55 x 40 x 20 cm). Wszystkie pozostałe bagaże podręczne są bezpłatnie umieszczane w luku bagażowym.

Pasażer Ryanair korzystający z pierwszeństwa wejścia na pokład lub z taryfy Plus/Flexi Plus może zabrać ze sobą na pokład samolotu Ryanair jeden bagaż podręczny do 10 kg o wymiarach maksymalnych 55 x 40 x 20 cm, oraz dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 35 x 20 x 20 cm.

W przypadku niewykupienia pierwszeństwa wejścia na pokład lub taryfy Plus/Flexi Plus nadal można zabrać ze sobą 2 sztuki bagażu, ale bagaż podręczny do 10 kg zostanie oznaczony przy bramce do wejścia na pokład i umieszczony w luku bez dodatkowych kosztów. Mniejszy bagaż można zabrać ze sobą na pokład samolotu.

Bagaż rejestrowany Ryanair

W liniach lotniczych Ryanair bagaż rejestrowany nie jest wliczony w cenę biletu, ale istnieje możliwość dokupienia bagażu. Jedna osoba może dokupić maksymalnie trzy sztuki bagażu o wadze do 20 kg. Opłata za bagaż rejestrowany jest dużo wyższa jeśli usługa wykupywana jest na lotnisku przed odlotem. Za nadbagaż w liniach lotniczych Ryanair również liczona jest dopłata za każdy kilogram.

Odprawa online Ryanair

Podróżując liniami Ryanair musimy dokonać odprawy - jest ona obowiązkiem każdego klienta.

Czas dostępności odprawy przez Internet zależy od rodzaju rezerwacji. Podróżni, którzy wykupili preferowane miejsca w samolocie, mogą odprawić się w terminie od 60 dni do 2 godzin przed zaplanowanym czasem wylotu, pozostałe osoby mogą odprawić się w terminie od 4 dni do 2 godzin przed odlotem. Odprawa online to podanie danych dotyczących każdego pasażera (w tym na przykład podanie obywatelstwa czy daty urodzenia). Po zakończeniu odprawy należy wydrukować kartę pokładową.

Jeśli zapomnisz zabrać karty pokładowej lub nie odprawisz się online, możesz to zrobić na lotnisku za dodatkową opłatą. Tylko klienci z wykupioną taryfą Business Plus mogą dokonać odprawy na lotnisku bez żadnych kosztów.

Flota linii Ryanair

We flocie linii lotniczej Ryanair znajdują się tylko samoloty typu Boeing 737-800. W barwach linii lata ponad maszyn tego typu. Nie ma podziału na klasy.

Posiłki na pokładzie Ryanair

Ryanair nie oferuje na pokładzie darmowych posiłków. Pasażerowie mogą jednak podczas trwania lotu kupić przekąski, zimne i ciepłe napoje, w tym piwa, wina i mocne alkohole.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów Ryanaira funkcjonuje bar i sklepik pokładowy. Ryanair oferuje także za dodatkową opłatą przewóz bagażu sportowego.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!