Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty Ryanair

Znajdź nas w social mediach

ryanair fot. Shutterstock.com
Data założenia 1985 r.
Sojusz brak
IATA FR
ICAO RYR
Znak RYANAIR
Siedziba Port Lotniczy Dublin, Irlandia
www www.ryanair.com

Jeśli szukasz przystępnych cenowo biletów na loty krajowe, międzynarodowe, czy nawet międzykontynentalne, Ryanair jest idealnym wyborem.

Ryanair 
Ryanair, z siedzibą w Irlandii, to jedna z największych i najbardziej cenionych tanich linii lotniczych na świecie. Swoją reputację zawdzięcza nie tylko konkurencyjnym cenom, ale również szerokiej gamie dostępnych kierunków oraz przyjaznej obsłudze na pokładzie.

Bezpieczeństwo i Komfort – Priorytety Ryanair
Bezpieczeństwo i komfort pasażerów są dla Ryanair najważniejsze. Linia lotnicza inwestuje w najnowocześniejsze technologie i szkolenia dla swojej załogi, aby każdy lot był bezpieczny. Dodatkowo, Ryanair stale pracuje nad poprawą komfortu podczas podróży - od przestronnych siedzeń, przez smaczne przekąski, aż po szeroki wybór rozrywki na pokładzie.

Szeroki wybór kierunków
Ryanair oferuje loty do ponad 200 kierunków na całym świecie. Bez względu na to, czy planujesz podróż służbową do Londynu, romantyczny weekend w Paryżu, czy rodzinne wakacje na słonecznej Majorce - z Ryanair dotrzesz tam bez problemu. Dzięki regularnym promocjom, bilety na loty do tych i wielu innych miejsc dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Ryanair?
Ryanair to jedna z najbardziej znanych tanich linii lotniczych, jeśli nie najbardziej popularna. Linie zostały założone w 1985 roku. Siedziba firmy znajduje się w Dublinie. Po raz pierwszy samoloty linii lotniczych Ryanair pojawiły się w Polsce we Wrocławiu w roku 2005. Dzisiaj tanie linie lotnicze Ryanair mają bardzo rozbudowaną sieć połączeń w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej.

Linia oferuje uproszczony model usług, kabiny jednej klasy oraz usługi gastronomiczne na życzenie pasażera za dodatkową opłatą. Konieczna jest także internetowa odprawa biletowa oraz odpłatność za bagaż i inne dodatkowe usługi.

Ryanair Załoga

Bagaż podręczny Ryanair

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca w kabinie linie lotnicze Ryanair zabierają na pokład jedynie 90 dużych toreb podręcznych (55 x 40 x 20 cm). Wszystkie pozostałe bagaże podręczne są bezpłatnie umieszczane w luku bagażowym.

Pasażer Ryanair korzystający z pierwszeństwa wejścia na pokład lub z taryfy Plus/Flexi Plus może zabrać ze sobą na pokład samolotu Ryanair jeden bagaż podręczny do 10 kg o wymiarach maksymalnych 55 x 40 x 20 cm, oraz dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 35 x 20 x 20 cm.

W przypadku niewykupienia pierwszeństwa wejścia na pokład lub taryfy Plus/Flexi Plus nadal można zabrać ze sobą 2 sztuki bagażu, ale bagaż podręczny do 10 kg zostanie oznaczony przy bramce do wejścia na pokład i umieszczony w luku bez dodatkowych kosztów. Mniejszy bagaż można zabrać ze sobą na pokład samolotu.

 Bagaż rejestrowany Ryanair

W liniach lotniczych Ryanair bagaż rejestrowany nie jest wliczony w cenę biletu, ale istnieje możliwość dokupienia bagażu. Jedna osoba może dokupić maksymalnie trzy sztuki bagażu o wadze do 20 kg. Opłata za bagaż rejestrowany jest dużo wyższa jeśli usługa wykupywana jest na lotnisku przed odlotem. Za nadbagaż w liniach lotniczych Ryanair również liczona jest dopłata za każdy kilogram.

Odprawa online Ryanair

Podróżując liniami Ryanair musimy dokonać odprawy - jest ona obowiązkiem każdego klienta.

Czas dostępności odprawy przez Internet zależy od rodzaju rezerwacji. Podróżni, którzy wykupili preferowane miejsca w samolocie, mogą odprawić się w terminie od 60 dni do 2 godzin przed zaplanowanym czasem wylotu, pozostałe osoby mogą odprawić się w terminie od 4 dni do 2 godzin przed odlotem. Odprawa online to podanie danych dotyczących każdego pasażera (w tym na przykład podanie obywatelstwa czy daty urodzenia). Po zakończeniu odprawy należy wydrukować kartę pokładową.

Jeśli zapomnisz zabrać karty pokładowej lub nie odprawisz się online, możesz to zrobić na lotnisku za dodatkową opłatą. Tylko klienci z wykupioną taryfą Business Plus mogą dokonać odprawy na lotnisku bez żadnych kosztów.

Flota linii Ryanair

We flocie linii lotniczej Ryanair znajdują się tylko samoloty typu Boeing 737-800. W barwach linii lata ponad maszyn tego typu. Nie ma podziału na klasy.

Ryanair Samolot

fot.materiały prasowe

Posiłki na pokładzie Ryanair

Ryanair nie oferuje na pokładzie darmowych posiłków. Pasażerowie mogą jednak podczas trwania lotu kupić przekąski, zimne i ciepłe napoje, w tym piwa, wina i mocne alkohole.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów Ryanaira funkcjonuje bar i sklepik pokładowy. Ryanair oferuje także za dodatkową opłatą przewóz bagażu sportowego.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 115 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!8 ofert od 129 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 383 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź