Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Poradnik podróżnika - bagaż

Znajdź nas w social mediach

Ważnym elementem każdej podróży jest bagaż. Nie tylko jest on istotny podczas planowania wakacyjnej wycieczki, lecz także w trakcie wyjazdu służbowego. W kwestiach bagaży zabieranych na pokład samolotu mamy do czynienia z największymi restrykcjami spośród wszystkich innych środków lokomocji.

W zależności od linii lotniczych oraz klasy jaką podróżujemy, ilość bagażu nieobjętego dodatkową opłatą może się różnić. Zazwyczaj jest to jedna sztuka (torba, walizka, plecak), której waga oscyluje między 15-20 kg w przypadku bagażu głównego oraz 5-10 kg w przypadku bagażu podręcznego. [Wyjątkiem od takiej zasady naliczania bagażu mogą być loty do Ameryki Północnej, gdzie obowiązuje system sztukowy.] Za każdy kilogram nadbagażu możemy spodziewać się dodatkowych opłat, które w tym przypadku zależą nie tylko od linii lotniczych, lecz także od trasy na której odbywać się będzie podróż - gdy jest to daleka podróż, ceny mogą być bardzo wysokie.

Należy pamiętać, że na pokład samolotu nie zabieramy ze sobą ostrych przedmiotów (noże, pilniczki, żyletki, korkociągi, nożyczki), materiałów łatwopalnych, spirytusu – wszystko to zostanie skonfiskowane. Nie można mieć również przy sobie zbyt dużej ilości płynów oraz kosmetyków. Każde 100 ml płynu powinno znajdować się w osobnym pojemniczku, a całość w foliowej torbie nie przekraczającej wagi 1 litra. Względy bezpieczeństwa uniemożliwiają zabranie ze sobą na pokład również broni, amunicji, petard, sztucznych ogni, farb, zapałek itp.

Strona główna pomocy

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 114 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!4 oferty od 610 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 342 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź