Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Trapani

Znajdź nas w social mediach

trapani
Widok na miasto z Erice
Fot. sxc.hu

Trapani, miasto położone na zachodnim wybrzeżu Sycylii pomiędzy dwoma morzami, jest portem rybackim i promowym z długą historią. Obecnie miasto słynie ze wspaniałych owoców morza i wyśmienitej sycylijskiej kuchni. Miasto jest też doskonałą bazą wypadową dla turystów planujących zwiedzanie tej części wyspy.

Tràpani jest przyjaznym miasteczkiem, znanym głównie dzięki okolicznym atrakcjom. Trapani, założone przez Elymian jako port dla Eryx (dzisiaj Erice), oszałamiająco pięknego miasta położonego na wzgórzu, uważanego za ukryty skarb Europy, do dzisiaj służy jako jego okno na świat. Najsłynniejszą budowlą położoną w pobliżu Trapani jest dorycka świątynia w Segeście, uważana przez wielu za najlepiej zachowaną i jedna z najważniejszych greckich budowli na Sycylii. Równie znana jest położona niedaleko miejscowość Marsala, starożytne miasto goszczące greckie posagi i kartagiński statek wojenny w Museo Regionale Baglio Anselmi, ale znane głównie ze swojego słodkiego wina Marsala, którego warto skosztować.

Trapani jest też wspaniałą bazą wypadową dla planujących wycieczkę na wyspy Egadzkie (Isole Egadi), zamieszkiwane już od paleolitu, o czym świadczą malowidła naskalne z grot na wyspach Favigana i Levanzo. W starożytności wyspy znane były z bitwy morskiej z 241 p.n.e., mającej miejsce podczas pierwszej wojny punickiej, w której flota kartagińska została pokonana przez Rzymian.

Wszscy, którzy zdecydują się na odwiedzenie Trapani, będą zachwyceni. Miasto jest bogate we wspaniałe zabytki architektoniczne, do których należą: Santuario dell' Annunziata z XIV wieku, kościół Sant'Agostino z XIV wieku, kościół Santa Maria di Gesù, Fontana di Tritone oraz katedra z 1635 roku. Godny zwiedzenia jest też rezerwat przyrody Riserva naturale integrale Saline di Trapani e Paceco.

Dzięki taniej linii lotniczej Ryanair, Trapani przezywa dzisiaj swój renesans turystyczny. Irlandzki przewoźnik uznał, że na lotnisku w Trapani warto umieścić swoją bazę. Można się tu dostać także z Polski – z krakowskiego lotniska Balice. Do Trapani można też dolecieć z Londynu, Birmingham, Wenecji, Dublina, Paryża, Bremen, Oslo czy Sztokholmu.

Zapraszamy do wyprawy na gorącą Sycylię! Trapani czeka właśnie na Was!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!