Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Neapolu

Znajdź nas w social mediach

neapol
Zatoka w Neapolu
Fot. SXC

Skrywający się w cieniu Wezuwiusza Neapol to miasto specyficzne. Z jednej strony ma do zaoferowania turystom niezliczone bogactwa – perły architektury i dzieła sztuki. Z drugiej panuje o nim opinia miasta chaosu, które musi wciąż walczyć z rosnącą przestępczością. Jest to jednak dalekie od rzeczywistości – Neapol, mimo że nazywany czasem Bombajem Europy, jest miastem przyjaznym dla turystów i ma bardzo wiele do zaoferowania. To nie tylko wyjątkowy, słoneczny klimat, rozrywki i bogate życie nocne, ale także unikalna zabytki i miejsca kultury.

Ładowanie...

Historia

Strategiczne położony, portowy Neapol zawsze był istotnym punktem na mapie Europy, już odkąd został ustanowiony grecką kolonią około 600 roku p.n.e i nadano mu jego obecna nazwę - Neapolis, oznaczającą "Nowe Miasto". Od czasów podbicia przez Rzymian, miasto stało się ulubioną rezydencją władców i literatów, włączając Nerona. Szczyt swojej świetności Neapol osiągnął gdy Karol I ustanowił go swoją stolicą w 1266 roku. Wraz z sukcesami Aragona, Karol powiększał miasto i budował w nim coraz więcej kościołów i pałaców. O jego świetność dbali także Hiszpańscy Habsburgowie, naśladowani później przez Burbonów, Bonapartego i w końcu Savoyów, gdy Campania stała się częścią zjednoczonych państw włoskich w 1860 roku.

 

Atrakcje

Mieszanka przebogatej historii, bogactwo miejsc świadczących o historycznej potędze metropolii ze współczesnością, dynamizmem zmian i wiecznym nastrojem dobrej zabawy jest wyjątkowa w swoim rodzaju. To dlatego charakter Neapolu jest tak unikalny. Każdego roku co raz więcej turystów odwiedza to wyjątkowe miasto.

Tanie-loty.com.pl oferują tanie loty do Neapolu. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Neapolu? Skorzystaj więc z naszej porównywarki cen biletów!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź