Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Perugii

Znajdź nas w social mediach

Perugia jest stolicą włoskiego regionu Umbria. Posiada wiele interesujących zabytków, w tym katedrę św. Wawrzyńca, kościół św. Piotra wraz z byłym opactwem Benedykynów czy kościól Templariuszy z XII wieku. Perugia to fascynujące miasto z wielowiekową historią i zabytkami pamiętającymi pradawne dzieje. W swojej wyprawie po mieście warto odwiedzić również renesansową twierdzę Paolina czy Collegio del Cambio, której ściny są pokryte freskami Perugina. Perugia cię nie zawiedzie!

Skąd polecisz do Perugii? Jakie lotniska znajdują się w Perugii?

W Perugii znajduje się port lotniczy Perugia San Francesco d'Assisi. Z lotniska do miasta można dojechać bardzo szybko zarówno taksówką jak i bezpośrednim połączeniem autobusowym. Znajdziesz tam również wypożyczalnie samochodów. Do Perugii nie ma niestety obecnie żadnych bezpośrednich połączeń z Polski.

tanie loty do Perugii

Pogoda w Perugii. Kiedy lecieć do Perugii?

Szczyt sezonu turystycznego w Perugii trwa od lipca do sierpnia. Termometr wskazuje wtedy ok. 29°C. W kwietniu temperatury dochodzą do 17°C w  dzień, natomiast w maju można już liczyć na 21°C. Jesienią temperatury zaczynają spadać, choć wrzesień jest jeszcze bardzo ciepły, z temperaturami sięgającymi 24°C. W październiku jest już nieco chłodniej, bo 19°C, natomiast listopad zwiastuje już zimę i temperatury spadają do 14°C. Zimą natomiast temperatury w dzień dochodzą do 8°C.

Najczęściej zadawane pytania

Które linie lotnicze oferują bezpośrednie loty do Perugii?

Do Perugii niestety nie polecisz bezpośrednio z Polski. 

Jak długo trwa lot do Perugii?

Czas trwania lotu z Polski do Perugii zależy od miejsca i liczby przesiadek.

Ile kosztują bilety lotnicze do Perugii?

Bilety lotnicze do Perugii wiążą się z wybraniem odpowiedniej trasy z przesiadkami, zatem trudno jest wskazać średnie koszty.

Kiedy najtaniej lecieć do Perugii?

Wysoki sezon na loty do Perugii przypada na czerwiec, lipiec i sierpień. Najtańsze miesiące na podróż to styczeń i listopad, ale okazje na tanie bilety można znaleźć także w innych miesiącach.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!