Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Forli

Znajdź nas w social mediach

forli_kosciol
Campanile di San Mercuriale w Forli
Fot. Perkele/Wikipedia

Miejscowość Forli, w starożytności nosząca nazwę Forum Livii, położona jest we włoskim regionie Emilia-Romania, we wschodnio-północnej części Półwyspu Apenińskiego. W przeszłości silnie rywalizowało z położoną nieopodal Faenzą. Zgodnie z miejscową legendą Forli założone zostało w 188 roku p.n.e. przez Gajusza Liwiusza Salinatora. Niektórzy historycy odmładzają miasto o około 150 lat, przenosząc powstanie miasta do czasów Cezara. Z pewnością jednak jego terytorium było stale zamieszkiwane przez ludność tubylczą i przybyszów celtyckiego pochodzenia – Galów – już od piątego wieku przed naszą erą. Położenie miasta między dwiema rzekami oraz urodzajność gleb zadecydowała, że Forli przez ponad 500 lat było centrum zbiorów i segregacji produktów rolnych.

Ładowanie...

Historia

W okresie średniowiecza miasto uległo sporym zmianom pod wpływem ówczesnych władców, a powstałe w tamtych czasach budowle stanowią dziś główne atrakcje na turystycznej mapie miasta. Są wśród nich liczne zamki – m.in. Palazzo del Podestà, Palazzo Albertiniego, Palazzo Hercolani i Palazzo Comunale, a także słynny kościół San Domenico, zamek Ravaldino oraz Teatr Diego Fabbri. Patronem Forli jest św. Peregryn Laziosi (patron chorych na raka).

Epoka faszyzmu zostawiła swój ślad szczególnie w budynkach usytuowanych na Viale della Libertà i na placu Piazzale della Vittoria. Podczas drugiej wojny światowej, w czasie bombardowań jesienią 1944 roku, zniszczone zostały niektóre z najpiękniejszych zabytków miasta, m.in.: Chiesa di San Girolamo. Forli dzisiaj jest miastem sztuki i kultury. Mieszczą się tu niektóre wydziały uniwersytetu w Bolonii. W mieście znajduje się nowe muzeum w starym konwencie San Domenico. Połączenie ze światem i innymi miastami we Włoszech zapewnia międzynarodowe lotnisko Aeroporto Ridolfi. Do miasta można także dojechać pociągiem – Forli jest usytuowane na trasie kolejowej Bologna-Ancona. Dobrym środkiem transportu są także autobusy, które łączą miasto z innymi ważnymi ośrodkami w regionie a także z wybrzeżem.

Atrakcje

Rzadko można znaleźć miasto o atmosferze tak radosnej i jednocześnie tak spokojnej. Spacerując po mieście ma się wrażenie, że czas biegnie powoli, leniwie i przyjemnie. Jednocześnie czuje się, że miasto żyje swoim życiem, ale jest otwarte na świat i na turystów. Szanuje się tu zarówno miejscowych jak i przyjezdnych. Specjalnie dla tych ostatnich miasto otworzyło dwa centra informacji turystycznej (Ufficio di Accoglienza Turistica). Pierwsze znajduje się już na lotnisku, a drugie w centrum miasta, na placu Piazzetta della Misura 5.

Warto pamiętać, że Forli jest położona w przepięknym regionie Emilia-Romania, jednym z najbardziej zróżnicowanych regionów Włoch. Miasto stanowi wspaniałą bazę wypadową do Bolonii, Rawenny, Rimini czy Pesaro. Po rzymskim osadnictwie na tych terytoriach pozostało wiele zabytków architektury i sztuki, cieszących do dziś każdego – znawców sztuki, turystów oraz mieszkańców.

Wyjeżdżasz do Forli? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Forli. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Forli.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 267 Sprawdź