Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Treść główna

Dokąd lecisz?

Tanie loty Wizz Air

Znajdź nas w social mediach

Wizz Air fot. SvedOliver / shutterstock.com
Data założenia 2003 r.
Sojusz European Low Fares Airline Association
IATA W6
ICAO WZZ
Znak Wizzair
Siedziba Wizz Air Hungary Airlines Ltd.
Airport Business Park C2, Lőrinci út 59, 2220 Vecsés, Węgry
www wizzair.com

Wizz Air to węgierska tania linia lotnicza obsługująca Europę i Bliski Wschód. Wizz Air powstał w czerwcu 2003 roku, a pierwszy lot z Polski odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic. Linia korzysta głównie z mniejszych i tańszych lotnisk, dzięki czemu może konkurować cenami z innymi przewoźnikami.

Przewoźnik oferuje uproszczony model usług: kabiny jednej klasy oraz usługi gastronomiczne na życzenie pasażera za dodatkową opłatą. Konieczna jest także internetowa odprawa biletowa oraz odpłatność za bagaż i inne dodatkowe usługi.

Bagaż podręczny Wizz Air

Pasażer Wizz Air korzystający z pierwszeństwa wejścia na pokład może zabrać ze sobą na pokład samolotu jeden bagaż podręczny do 10 kg o wymiarach maksymalnych 55 x 40 x 23 cm, oraz dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 40 x 30 x 18 cm.

W przypadku niewykupienia pierwszeństwa wejścia na pokład można zabrać ze sobą 1 sztukę bagażu do 10 kg, o wymiarach nieprzekraczających 55 x 40 x 23 cm.

Bagaż rejestrowany Wizz Air

W liniach lotniczych Wizz Air bagaż rejestrowany nie jest wliczony w cenę biletu, ale istnieje możliwość dokupienia bagażu. Jedna osoba może dokupić maksymalnie 6 sztuk bagażu o wadze do 20 kg lub 32 kg. Można dodać maksymalnie 3 sztuki bagażu rejestrowanego online i kolejne 3 na lotnisku. Rozmiary bagażu rejestrowanego nie mogą przekraczać 149 x 119 x 171 cm.

Odprawa online Wizz Air

Podróżując liniami Wizz Air trzeba dokonać odprawy - jest ona obowiązkiem każdego klienta. Czas dostępności odprawy przez Internet zależy od rodzaju rezerwacji. Jeśli nie zostaną wykupione żadne miejsca podczas rezerwacji, odprawa będzie dostępna tylko na 48 godzin przed wylotem. W przypadku lotów powrotnych, na które nie wykupiono miejsc, odprawa na lot powrotny będzie dostępna wtedy, kiedy odprawa na lot do miejsca docelowego na 15 dni przed wylotem. Po zakończeniu odprawy należy wydrukować kartę pokładową lub wygenerować ją elektronicznie na telefonie lub tablecie.

Jeśli zapomnisz zabrać karty pokładowej lub nie odprawisz się online, możesz to zrobić na lotnisku za dodatkową opłatą.

Flota linii Wizz Air

We flocie linii lotniczej Wizz Air znajdują się tylko samoloty typu Airbus A320 — w tym samoloty A320s i A321ceo. Nie ma podziału na klasy.

Posiłki na pokładzie Wizz Air

Wizz Air nie oferuje na pokładzie darmowych posiłków. Pasażerowie mogą jednak podczas trwania lotu kupić przekąski, zimne i ciepłe napoje, w tym piwa, wina i mocne alkohole.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!