Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Palermo

Znajdź nas w social mediach

palermo
Krajobraz Palermo
Fot. SXC

Palermo jest największym miastem Sycylii. To właśnie od tego historycznego miasta warto zacząć zwiedzanie wyspy. Dzisiejsze Palermo jest nie tylko głównym ośrodkiem komunikacyjnym, ale także największym skupiskiem zabytków. Rząd włoski i Unia Europejska przeznaczyły na ich odbudowę ogromne środki i efekty tego można dziś z satysfakcją podziwiać.

Historia

Miasto, założone prawdopodobnie w VIII w p.n.e., prawdziwy rozkwit przeżyło najpierw pod panowaniem arabskim w IX w., a później pod panowaniem Saracenów i Normanów, którzy nadali mu status stolicy Królestwa Sycylii. W tym okresie miasto stało się nie tylko głównym ośrodkiem handlowym i kulturalnym tamtego regionu, ale także jednym z najpotężniejszych miast w Europie: słynęło z przepychu miejscowego dworu oraz jako ośrodek nauki, który nie miał sobie równych. Wiele zabytków z tej epoki zachowało się do dziś, lecz współczesny kształt miasto zawdzięcza przede wszystkim przebudowom w XVI i XVII w.

Rezerwuj tanie loty do Palermo i zwiedzaj!

Bogata historia miasta zaowocowała wspaniałym bogactwem kulturowym oraz niezwykłą różnorodnością wśród zabytków. Hiszpańskie pałace, średniowieczne uliczki, arabskie kopuły, bizantyjskie targi, arabsko-normańskie kościoły, wspaniałe mozaiki, świetne muzea. To wszystko oferuje nam sycylijska stolica, tygiel różnych kultur, hałaśliwe i ekscytujące miasto.

Tanie-loty.com.pl oferują tanie loty do Palermo. Jeśli wybierasz się do Palermo nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź