Nagłówek strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Dokąd lecisz?

Linie lotnicze SAS

sas fot. Fasttailwind / shutterstock.com
Data założenia 1946 r.
Sojusz Star Alliance
IATA SK
ICAO SAS
Znak SCANDINAVIAN
Siedziba Sztokholm, Szwecja
www www.flysas.com

SAS to największy przewoźnik w krajach skandynawskich. Linie powstały w 1946 roku, łącząc krajowe linie lotnicze trzech państwa: Danii, Norwegii i Szwecji. Konsorcjum ma swoją siedzibę w Sztokholmie. Jako pierwsze na świecie rozpoczęły w latach 60. XX wieku przeloty nad biegunem północnym, tym samym skracając rejs do Japonii z 52 do 32 godzin. SAS należy do sojuszu lotniczego Star Alliance, a dzięki partnerom oferuje największy system połączeń lotniczych na świecie. W siatce połączeń linii są lotniska Europy, Azji i Ameryki Północnej.

Bagaż podręczny SAS

Każdy pasażer może wnieść na pokład bezpłatnie mały bagaż podręczny o wymiarach 55 x 40 x 23 cm i wadze nieprzekraczającej 8 kg. W przypadku wykupienia biletu w klasie SAS Plus lub SAS Business można dodatkowo zabrać ze sobą małą torbę na laptopa lub torebkę o wymiarach nie przekraczających 40 x 30 x 15 cm.

Bagaż rejestrowany SAS

Oprócz bagażu podręcznego, który jest dostępny dla każdego, wielkość i liczba bagażu rejestrowanego zależy od rodzaju rezerwacji. W przypadku SAS Light można wnieść tylko bagaż podręczny. Klasa SAS Go umożliwia wniesienie 1 bagażu o wadze nieprzekraczającej 23 kg, klasa SAS Plus 2 walizek (23 kg każda), natomiast SAS Business 2 walizki (32 kg każda).

Odprawa online SAS

Podróżując liniami SAS trzeba dokonać odprawy - jest ona obowiązkiem każdego klienta (z pewnymi wyjątkami - w przypadku korzystania z karty EuroBonus lub TravelPass, mogą one być użyte jako karta pokładowa). Odprawę w linii SAS można zrobić online lub przez telefon. Czas dostępności odprawy to 22 godziny do 30 minut przed odlotem.

Flota SAS

W swojej flocie SAS dysponuje różnymi rodzajami samolotów. Są to: Boeing 737, Airbus A321-200, Airbus A320-200, Airbus A340-313x, Airbus A330-300, Airbus A320neo. Samoloty są podzielone na klasy.

Posiłki na pokładzie SAS

Posiłki wliczone w cenę biletu są serwowane na trasach międzykontynentalnych. Na trasach europejskich i krajowych posiłki można zamówić za opłatą. Dla pasażerów klasy biznesowej dostępne jest rozszerzone menu.

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty
PartnerStart Parking

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Krakowa do Rzymu, z Warszawy do Lyonu oraz połączeń lotniczych z Warszawy do Frankfurtu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Rzymu, Okazje na loty do Nowej Zelandii, Okazje na loty do Wielkiej Brytanii, Wycieczki na wyspy greckie, Pakiety z Łodzi, loty z Gdańska do Londynu, bilety lotnicze, odszkodowanie za opóźniony lot.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Saszetki i portfele, Dla Dzieci, Walizki dla dzieci, Torby na kółkach i Walizki dla dzieci.