Treść strony

tanie-loty-do-reggio-di-calabria

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do Regio CalabriaOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Wrocław (WRO) Strachowiceod 1381Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 1420Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 1438Wybierz
 • Praga (PRG) Ruzyne Int. Apt.od 1566Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 1900Wybierz
 • Rzeszów (RZE) Jasionkaod 3481Wybierz
więcej

Treść główna

Tanie loty do Reggio di Calabria

Znajdź nas w social mediach

Reggio_Calabria
Lunghomare w Reggio
Fot. demetrio812

Reggio di Calabria jest najstarszym i zarazem największym miastem w Kalabrii, w południowych Włoszech, nad Cieśniną Mesyńską. Jest stolicą prowincji Reggio di Calabria. Architektura budynków mieszkalnych odzwierciedla długotrwałą ekspozycję na wpływy arabskie, które przetrwały, jak się okazuje, nie tylko w architekturze. Miasto gościło niegdyś przedstawicieli licznych kultur, m.in.: Wizygotów, Ostrogotów, Bizantyjczyków i Maurów. Miejscowość tętni życiem, zwłaszcza w okresie letnim. Znajdą tutaj ukojenie i spełnienie zarówno znerwicowani pracoholicy, jak i głodni mocnych wrażeń młodzi ludzie. Dwa główne bogactwa naturalne tego miejsca to morze i słońce.

Historia

Reggio di Kalabria znajduje się na terenie starożytnej Wielkiej Grecji – zostało założone w roku 720 p.n.e. jako Region. W roku 393 p.n.e. opanowane zostało przez Dionizjosa Starszego, a w roku 270 p.n.e. dostało się pod panowanie Rzymian. W VI wieku było stolicą biskupstwa, i ważnym ośrodkiem rzemiosła i handlu. W roku 1060 zajęte przez Normanów, włączone do Królestwa Sycylii, a od 1282 w granicach Królestwa Neapolu. W 1860 weszło w skład zjednoczonych Włoch. Reggio było wielokrotnie niszczone przez trzęsienia ziemi: w 1783, 1811, 1894 i 1908. O historii miasta świadczą liczne zabytki: pozostałości umocnień greckich z V wieku p.n.e, termy rzymskie, romańska katedra odbudowana w 1908 i ruiny zamku z XV wieku.

Reggio znajduje się na uprzywilejowanej pozycji – to tu prowadzi słynna Autostrada del Sole – łącznik z północną częścią kraju, ponadto miasto posiada własne lotnisko i dzięki sprawnej sieci połączeń promowych do Messyny jest bazą wypadową dla wszystkich tych, którzy pragną odwiedzić Sycylię. Jest to również miasto przyjazne obcokrajowcom – znajduje się tu uniwersytet dla obcokrajowców Università per Stranieri „Dante Alighieri”, gdzie można nauczyć się lub podszlifować język, jak również zapisać się na kursy magisterskie, specjalistyczne i podyplomowe.

Atrakcje

Miasto, choć prawie całkowicie zniszczone podczas trzęsienia ziemi w 1908 roku, zachowało piękny zabytkowy bulwar nadmorski. Wyremontowany ostatnio przez władze miasta, nabrał nowoczesnego blichtru, ale zachował nieuporządkowany "południowy" charakter. Na bulwarze stoją ławki, można więc, słuchając śpiewu ptaków, patrzeć na widoczną stąd Sycylię, która zdaje się być na wyciągnięcie ręki. Kryształowe powietrze, słońce, nieprawdopodobny lazur wody z białymi stateczkami na tle wyspy sprawiają, że jest to widok niezapomniany. Właśnie tutaj występuje, prawdopodobnie jedyne w Europie, zjawisko fatamorgany. Wczesnym rankiem, przy bezruchu wody i powietrza, promienie wschodzącego słońca tak załamują się w falach morza, że zamiast Messyny widać jej odbicie dużo bliżej.

Cały region Kalabria szczyci się piaszczystymi i piaszczysto - żwirowymi, często dzikimi plażami. Gdzie się nie obejrzeć rosną kaktusy ozdobione słodkimi owocami, a powietrze wokół jest tak gorące, że aż widać jego drżenie. Kalabria jest regionem dopiero odkrywanym dla turystki. Wspaniały klimat, piękne krajobrazy z bujną, śródziemnomorską roślinnością, stromo opadające ku morzu góry, plaże w skalistych zatokach, malownicze miasteczka stwarzają niepowtarzalną atmosferę dla wszystkich szukających wypoczynku z dala od zatłoczonych, hałaśliwych ośrodków turystycznych.

Wyjeżdżasz do Reggio di Calabria? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Reggio di Calabria. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Reggio di Calabria.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 249 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 104 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 130 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 93 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!