Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zwiedzanie USA

Znajdź nas w social mediach

1309603_monument_valley_-_arizona_usa
Dolina Monumentów
Fot. sxc.hu

Memphis

Położone nad rzeką Missisipi to jeden z największych w Stanach ośrodków handlu bawełną, ale także ziemia święta bluesa i rock'n'rolla. Największą atrakcją turystyczną miasta jest Graceland, posiadłość Elvisa Presleya, w której mieszkał przez wiele lat i został pochowany. Co roku to miejsce odwiedzają miliony turystów. Koniecznie też trzeba zajrzeć do jednego z klubów muzycznych przy ulicy Beale, gdzie karierę w latach 50. XX wieku zaczynali B. B. King i Johnny Cash. Kilka przecznic dalej znajduje się Narodowe Muzeum Praw Obywatelskich, gdzie dawniej mieścił się Lorraine Motel, w którym 4 kwietnia 1968 r. zginął w zamachu pastor Martin Luther King.

Las Vegas

Zobacz także:

Las Vegas wyrasta na pustyni Mojave jak szklany kwiat. Powstało w ciągu zaledwie 100 lat na całkowitym pustkowiu. Zostało założone w 1905 roku, a prawa miejskie otrzymało w roku 1911. To chyba najbardziej znane na świecie centrum rozrywkowe i mekka hazardu. To także jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w USA. Las Vegas bywa nazywane światową stolicą rozrywki lub Miastem Grzechu i obie te nazwy znajdują swoje uzasadnienie. W mieście znajduje się czternaście z piętnastu największych hoteli na świecie, a niesamowite, często szokujące i ekstrawaganckie kasyna, co roku ściągają do miasta ponad 30 milionów turystów i graczy szukających szczęścia.

Plymouth

To niewielkie, zaledwie 50-tysięczne miasto jest jednym z najważniejszych historycznie miejsc na kontynencie amerykańskim. To właśnie tutaj, przed blisko 400 laty przybił do brzegu żaglowiec „Mayflower”, a na jego pokładzie 102 brytyjskich purytan, którzy uciekali przed prześladowaniami religijnymi. Byli oni jednymi z pierwszych osadników angielskich w Ameryce. Do dziś w lokalnym skansenie "Wiosce Pielgrzymów"(Pilgrim Village) turyści mogą się przekonać, jak wyglądało trudne życie pierwszych kolonistów. Dużą atrakcją jest również kopia żaglowca „Mayflower” stojąca w porcie w Plymouth.

Miami

Skąpane w słońcu, słynące z pięknych plaż Miami to serce Florydy i stolica turystyczna całego wybrzeża. Miami jest wyjątkowe nie tylko z powodu swojej turystycznej wartości. Blisko połowa ludności miasta to imigranci. Po objęciu władzy na Kubie przez Fidela Castro w 1959r., setki tysięcy Kubańczyków uciekło z Kuby do USA. Szacuje się, że ponad 300 tys. osiedliło się właśnie w Miami, odległym o tylko 370 km od Hawany. Trudno się więc dziwić, że na ulicach dominuje język hiszpański, a media poświęcają tyle samo czasu wiadomościom z Waszyngtonu, co z Hawany. Bez wątpienia największą rolę w gospodarce miasta odgrywa turystyka. Jedną z największych atrakcji jest połączony mostami łańcuch wysepek Florida Keys, na którego końcu leży miasteczko Key West. Turystów przyciągają również ogromne oceanarium i niezwykle barwne życie dzielnicy „Little Cuba”, gdzie od lat żyją kubańscy emigranci.

Mesa Verde

Park Narodowy Mesa Verde leży na wysokości 2300 m n.p.m., na płaskowyżu o tej samej nazwie. Kryje on jedną z największych archeologicznych zagadek w historii. To opuszczone miasto Indian Anasazi - Cliff Palace. Miasto zbudowane w ścianie kanionu powstało w okresie między VI a XIV wiekiem naszej ery. W XIV wieku mieszkańcy z nie wyjaśnionych przyczyn nagle opuścili tę okolicę. Na terenie parku znajdują się miejsca pochówku oraz miejsca święte zarówno dla dawnych, jak i współczesnych Indian. Położenie większości z nich jest jednak utajnione. Skalne miasto odkryli w 1888 roku dwaj farmerzy - Charlie Mason oraz jego syn Richard Wetherhill. Mesa Verde to pierwszy obiekt w USA wpisany na listę dziedzictwa UNESCO.

Santa Fe

Santa Fe jest od lat jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Stanach Zjednoczonych. Przez to 70-tysięczne miasto przewija się rocznie około 1,5 mln zwiedzających. Ową popularność zawdzięcza przede wszystkim swojej historii, jest bowiem jednym z najstarszych miast w USA. Już w 1609 r. powstała na tym terenie hiszpańska misja. Santa Fe to stolica Nowego Meksyku położona na wysokim płaskowyżu (2100 m n.p.m) u stóp gór Sangre de Cristo. Santa Fe słynie ze swojej architektury oraz mocnego związku z kulturą Indian Pueblo. Nawet nowe budynki, zgodnie z prawem, muszą być projektowane w nawiązaniu do stylu całego miasta, dzięki czemu wpisują się idealnie pomiędzy charakterystyczne domy z cegły adobe i stare barokowe kościoły. Najbardziej znanym zabytkiem jest wzniesiony w 1610 r. z cegły adobe Pałac Gubernatorów. Jest on uznawany za najstarszy obiekt administracji cywilnej na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Yellowstone

Yellowstone to najstarszy na świecie park narodowy. Odwiedzają go co roku miliony turystów, spragnionych nie tylko obcowania z nieskażoną naturą i wyjątkowym krajobrazem ukształtowanym przez wybuchy wulkanu (przed ponad 2 mln lat, 1,3 mln lat i 640 tys. lat), na którym położony jest park. Główną atrakcją Yellowstone, który leży na płaskowyżu na wysokości ok. 2300 m n.p.m., są przede wszystkim niesamowite zjawiska hydrotermalne. Na obszarze parku znajduje się ponad połowa wszystkich czynnych na Ziemi gejzerów.

Góry Black Hills i Mount Rushmore

Położone na zachodnich krańcach stanu Dakota Południowa Góry Black Hills to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów USA. Główną atrakcją jest wykuty w latach 1927–1941 w zboczu Mount Rushmore monumentalny pomnik przedstawiający głowy czterech prezydentów Stanów Zjednoczonych. Każda z nich mierzy blisko 20 metrów wysokości. Zaprezentowani tam prezydenci to (od lewej): George Washington, Thomas Jefferson, Theodore Roosevelt oraz Abraham Lincoln. Turystyka znajduje się na drugim miejscu wśród najbardziej dochodowych gałęzi gospodarki Dakoty Południowej, a Mount Rushmore stanowi główną atrakcję turystyczną tego regionu. Co roku pomnik odwiedza ponad 2 mln turystów.

Wielki Kanion Kolorado

Wielki Kanion to z pewnością jeden z niekwestionowanych cudów natury na ziemi. Jego ogrom i piękno przytłacza każdego turystę, który stanie w punkcie widokowym na krawędzi kanionu lub zdecyduje się na spływ rzeką Kolorado, biegnącą ponad kilometr niżej. Kanion liczy 443 km długości, a jego szerokość waha się od 200 m do 29 km. Maksymalna głębokość kanionu (w Granitowym Wąwozie) wynosi 1,6 km. Do Wielkiego Kanionu Kolorado co roku przybywają 3 mln turystów. Większość z nich decyduje się na zwiedzenie tylko jednego z jego brzegów - na ogół południowego. Trudno się temu dziwić, bo żeby dostać się z jednej strony na drugą, potrzeba dwóch dni. Dystans jaki należałoby pokonać samochodem, aby dostać się na drugą stronę kanionu to 350 km.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 243 Sprawdź