Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Bostonu

Znajdź nas w social mediach

boston
Śródmieście Bostonu
Fot. SXC

Boston jest jednym z najważniejszych miast Stanów Zjednoczonych, szczególnie ze względu na kulturę i historię. Założony na początku XVII w. przez purytańskich kolonistów nie tylko należy do jednego z najstarszych w USA, ale jest również jednym z głównych ośrodków życia kulturalnego i gospodarczego w kraju. Ponadto jest to miejsce o niesłychanie przyjaznej turystom atmosferze. Być może klimat tego wyjątkowego, biorąc pod uwagę niebywałą jak na USA liczbę zabytków, miasta wynika z jego bujnej i nadal żywej historii.

Historia

Pierwsza osada, od której początek wziął współczesny Boston, została założona w 1629 roku. W latach 1643-1684 portowe miasto stało się stolicą konfederacji Nowej Anglii. W XVIII w. rozwijający się szybko Boston był centralnym ośrodkiem oporu przeciw Anglikom i ich polityce kolonialnej. Do dnia dzisiejszego znany jest z głównie z tzw. masakry bostońskiej, dokonanej przez wojska angielskie w 1770 r. w odpowiedzi na protesty przeciw cłom. Równie istotnym wydarzeniem, które trwale zapisało się w historii jest „bostońska herbatka”. Podjęta w 1773 roku próba narzucenia przez parlament brytyjski monopolu na handel herbatą odebrana została przez kolonistów jako wyzwanie. 16 grudnia 1773 roku przebrani za Indian mieszkańcy Bostonu wtargnęli w porcie na brytyjskie statki z herbatą i zatopili ich ładunek. To właśnie ten incydent stał się jednym z punktów zapalnych, które były przyczyną wybuchu wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

Współczesny Boston przeżywał swoje wzloty i upadki. Szczególnie dotkliwe dla miasta były początki i połowa XX wieku. Lata trzydzieste i poważny kryzys gospodarczy przyspieszył upadek Bostonu i jego portu oraz ograniczył działalność morską miasta. Podobnie po II wojnie światowej Boston przeżywał niespotykaną wcześniej stagnację gospodarczą, a co za tym idzie, ogromny odpływ ludności. Opuszczone rejony portowe miasta przez lata były niezagospodarowane. Zmiany nadeszły w latach sześćdziesiątych. Wiele zabytkowych budowli zostało rozebranych, a tereny przeznaczano na modernistyczne drapacze chmur ze szkła i stali. Zmiany ponownie stworzyły miastu możliwość dynamicznego rozwoju.

Ładowanie...

Atrakcje

W Bostonie rozpoczęła się biotechniczna i komputerowa rewolucja, dzięki której miasto stało się wiodącym ośrodkiem naukowym i gospodarczym, głównie w dziedzinie finansów, zaawansowanych technologii, przemysłu zbrojeniowego, informatyki i szkolnictwa wyższego. Tutaj znajduje się Harvard, najstarszy i najsłynniejszy uniwersytet Ameryki, a także 60 innych college'ów i uniwersytetów, między innymi Massachusetts Institute of Technology (MIT) - czołowy instytut Ameryki w zakresie nauk przyrodniczych i inżynierii. Na bostońskich uczelniach uczy się ponad 100 tys. studentów.

Między innymi dzięki uczelniom wyższym Boston zyskał tak wyjątkowy charakter. Ponoć żadne inne miasto w Stanach Zjednoczonych nie ma tyle kolonialnego uroku, nie rozwija się równie szybko i nie może pochwalić się tak doskonałą mieszanką europejskich i amerykańskich tradycji. To jedno z najważniejszych i najbogatszych miast Wschodniego Wybrzeża jest także ważnym ośrodkiem kulturalnym –  swoją siedzibę ma tutaj m.in Bostońska Orkiestra Symfoniczna założona w 1881 r., a teatry, galerie sztuki nowoczesnej czy muzea słyną na całym świecie.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 267 Sprawdź