Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Kalifornii

Znajdź nas w social mediach

Kalifornia to niezwykły stan w USA. Znajdują się tam zarówno malownicze drogi, wysokie góry, piękne plaże, jedne z największych miast i metropoli Stanów Zjednoczonych, a także jedne z najpiękniejszych parków narodowych, jakie można zobaczyć na terenie tego kraju. Kalifornia jest tak olbrzymia i zróżnicowana, że trzeba się przyszykować na prawdziwy turystyczny zawrót głowy. Yosemite, Golden Gate, drzewa Jozuego, Disneyland i Universal Studios Hollywood to tylko drobna część atrakcji Kalifornii. W zasadzie można przyjąć, że w tym niezwykłym stanie można robić wszystko, o czym tylko się zamarzy. 

Skąd polecisz do Kalifornii? Jakie lotniska znajdują się w Kalifornii?

Kalifornia ma wiele portów lotniczych, do największych można zaliczyć lotnisko Los Angeles i San Francisco. LAX to port lotniczy Los Angeles. Znajduje się on w jednej z dzielnic, 30 km na południowy zachód od centrum miasta. Port lotniczy Los Angeles ma aż osiem terminali. Polecieć do Los Angeles możesz z Krakowa, Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia – są to loty z przesiadką. Z Warszawy można również polecieć bezpośrednio. Podróż z lotniska do centrum miasta można odbyć autobusem lub taksówką. Na miejscu można oczywiście wynająć samochód. Pomiędzy terminalami kursują specjalne autobusy. 

Równie popularnym lotniskiem w Kalifornii jest port lotniczy San Francisco. Znajduje się on 21 km na południe od centrum miasta. Z Polski możesz tam polecieć z Warszawy bezpośrednim lotem obsługiwanym przez LOT. By dojechać do centrum San Francisco można skorzystać z autobusów zatrzymujących się przy terminalu międzynarodowym lub wynająć taksówkę.

Pogoda na w Kalifornii. Kiedy najlepiej lecieć do Kalifornii?

Kalifornia charakteryzuje się bardzo przyjaznym klimatem. Trudno jednak określić średnią temperaturę ponieważ jest to bardzo rozległy teren, dodatkowo mocno zróżnicowany pod względem geograficznym. Znajdują się tutaj zarówno góry, jak i nadmorskie kurorty. W Los Angeles średnia roczna temperatura to 24°C w dzień. Najchłodniej jest w styczniu, kiedy można się spodziewać temperatury między 15°C a 23°C. Z kolei w San Francisco najlepszymi miesiącami na podróż będą czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik. Termometr wskazuje wtedy 22-24°C. Jeśli zdecydujesz się pojechać w góry to najlepszy czas trwa od lipca do września. W tych miesiącach temperatury przekraczają 20°C. W październiku można się spodziewać zaledwie 13°C, natomiast zimą w górskich rejonach Kalifornii temperatura spada poniżej 0° C.

Najczęściej zadawane pytania

Które linie lotnicze oferują bezpośrednie loty do Kalifornii?

Do Kalifornii latają samoloty LOT bezpośrednio z Warszawy.

Jak długo trwa lot do Kalifornii?

Loty z Polski do Kalifornii trwają zależnie od miejsca wylotu i przylotu ok. 14 godz. 30 min. Są to bezpośrednie loty.

Ile kosztują bilety lotnicze do Kalifornii?

Bilety lotnicze do Kalifornii można znaleźć już za około 2500 zł w dwie strony. Ale można trafić na loty już za 1180 zł.

Kiedy najtaniej lecieć do Kalifornii?

Zazwyczaj najtańsze loty można znaleźć w lutym. Ale nawet w sezonie letnim zdarzają się okazyjne ceny, warto więc szukać niezależnie od terminu wylotu.

 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!