Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Pittsburgha

Znajdź nas w social mediach

Pittsburgh
Pittsburg nocą
Fot. Wikipedia

Pittsburgh to jedno z niewielu miast w USA, które powoli lecz systematycznie traci z roku na rok mieszkańców, ich liczna wynosi obecnie około 300 000. Niemniej jednak aglomeracja miejska Pittsburgha nieustannie się zwiększa osiągając obecnie ponad 2,5 miliona mieszkańców.

Historia

Historia miasta początkowo wiązała je z Francuzami, którzy wznieśli tutaj Fort Duquesne mający chronić strategiczny punkt, gdzie rozpoczyna swój bieg rzeka Ohio. Miało to miejsce około roku 1754. Następnie, w 1758 roku fort został zdobyty przez Brytyjczyków. W skutek długotrwałych walk został zniszczony, a na jego miejscu wzniesiono nową warownię, która nazwano na cześć polityka angielskiego, premiera Wielkiej Brytanii w latach 1766-1768  – Wiliama Pitta, często obdarzanego przydomkiem Starszy. W związku z tak nietypową historią również demografia tego miasta jest nietypowa, ponieważ poza Amerykanami znaczy odsetek mieszkańców stanowią emigranci europejscy w tym również Polacy, których według spisu powszechnego jest ponad 8%.

Miasto może się pochwalić niesamowitą lokalizacją, śródmieście jest malowniczo ułożone pośród odnóg dwóch potężnych rzek Allegheny i Monongahela, które łączą się w tym mieście tocząc znaną wszystkim rzekę Ohio. Centrum miasta wcina się wyraźnym klinem pomiędzy dwie rzeki, w związku z tym zwrócone jest ono w dużej części właśnie w stronę wszechobecnej wody, co oprócz nieodpartego uroku zabudowy skutkuje ogromną ilością mostów. Miasto Pittsburgh może pochwalić się niemal 450 różniej wielkości mostami na swoim terenie. Stąd pochodzi tez jedno z określeń miasta, które przez Amerykanów nazywane jest „miastem mostów”. Inne określenie - „miasto stali” związane jest z głównym budulcem z jakiego wznoszone są tutejsze mosty oraz z rozwojem w okolicy ciężkiego przemysłu związanego z hutnictwem i przetwórstwem metalu.

Poza hutnictwem stali w okolicy Pittsburgha rozwinęły się inne gałęzie przemysłu, głównie przemysł maszynowy, elektroniczny i elektrotechniczny, transportowy, chemiczny i szklarski. Obecne tu gałęzie przemysłu ostatnimi czasy bardzo podupadły, co spowodowało masowe zwolnienia i wzrost bezrobocia w Pittsburgh. Postindustrialne miasto przekształca się z tego powodu w centrum usługowe oraz w środek naukowy dostarczający wysoko wykwalifikowanej siły roboczej, specjalistów i menadżerów. W związku ze zmianą profilu gospodarczego całego miasta nastąpił tutaj napływ kapitału, a co za tym idzie również różnorodnych instytucji zarządzających finansami. Dzięki temu Pittsburgh staje się powoli również centrum finansowym tej części Stanów Zjednoczonych.

Miasto ma ogromny naukowy dorobek – absolwentami lub pracownikami uczelnie w Pittsburghu było 14 laureatów Nagrody Nobla, głównie z dziedziny ekonomii, fizyki, chemii i medycyny. Doskonale świadczy to o poziomie tutejszych szkół wyższych, z których do najważniejszych należą Uniwersytet w Pittsburghu oraz prywatna szkoła wyższa Carnegie Mellon University (w jej skład wchodzi siedem różnych college'ów), poza tym oczywiście istnieją różne mniejsze szkoły.

Wybierasz cię do Pittsburgha? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Pittsburgha. Nasza nowowczesna, szybka i wygodna wyszukiwarka pozwoli ci zarezerwować tanie bilety do Pittsburgha.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!