Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Oakland

Znajdź nas w social mediach

2877160751_972bbdfc72
Oakland
Fot. Hitchster

Oakland to jedno z miast wchodzących w skład megalopolis na wybrzeżu Zatoki San Francisco. Znajduje się tu jeden z największych portów na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, a także międzynarodowy port lotniczy Oakland obsługujący co roku około 12 milionów pasażerów. Oakland to duży ośrodek miejski – w samym mieście jest około 450 000 obywateli, obszar zurbanizowany wokół tego miasta zamieszkuje natomiast około 2,5 miliona ludzi. Oakland to także ważny ośrodek naukowy i edukacyjny – znajdują się tu uniwersytety i collage kształcące młodzież z całego kraju. Większość kierunków i typów szkół jest reprezentowana w systemie kształcenia w Oakland.

Atrakcje

W obrębie miasta znajduje się liczne atrakcje – najważniejsze z nich to muzeum Jacka Londona, autora książek podróżniczo – przygodowych, który pochodził z tego miasta, a podczas gorączki złota wyjechał na północ USA. W Oakland  znajduje się m. in. replika jego domu z Jukonu, który zamieszkiwał podczas wyprawy. Poza tym warte odwiedzenia są wystawy i biblioteka dotyczące Afroamerykanów w USA, nowoczesne centrum nauki i kosmosu idealne dla małych odkrywców, Fiaryland – czyli park pełen postaci z bajek. Liczne Muzea znajdujące się w mieście zadowolą nawet najbardziej wymagających – odwiedzić trzeba koniecznie Muzeum Kalifornii w Oakland którego zbiory to ponad 1,8 miliona obiektów oraz jego filię Padree Muzeum. Multidyscyplinarne muzea prezentują historię, sztukę oraz przyrodę tego regionu – wizyta w nich pozwoli zrozumieć to miasto i poczuć się u jak u siebie. Wspaniałe artefakty sprzed wieków to prawdziwe skarby. Ważne atrakcje miasta to także ogród zoologiczny, w którym prezentowane jest około 440 gatunków zwierząt, które przebywają w warunkach możliwe zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Szczególnie słynnym fragmentem Zoo jest ekspozycja dotycząca słoni, która stawiana jest za wzór do naśladowania na całym świecie ze względu na udostępnienie zwierzętom dużego wybiegu po którym mogą się swobodnie przemieszczać.

Opisując Oakland nie sposób nie wspomnieć o trzech wyjątkowych elementach miasta. Po pierwsze związane jest ono z pobliską wytwórnią filmów animowanych Pixar, która jest częścią Walt Disney Company. Po drugie najważniejszą częścią miasta jest dwupoziomowy most wiszący Bay Bridge o łącznej długości ponad 7 kilometrów, który łączy Oakland z pobliskim San Francisco. Po trzecie będąc w Oakland nie można przegapić wyjątkowej okazji, by skorzystać z rejsu dawnym statkiem prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wprawdzie ten pływający Biały Dom już dość dawno wyszedł z użycia jednak USS Potomac to nadal wspaniała, luksusowa jednostka pływająca oferująca moc atrakcji na pokładzie.

Tanie lot do Oakland to z jednej strony doskonała okazja, by tanio dostać się samolotem do San Francisco, ale także dobry powód, by wybrać się na Zachodnie wybrzeże USA i spędzić tam miło czas zwiedzając Oakland oraz inne pobliskie miasta, z których każde może pochwalić się wyjątkową kulturą, historią oraz interesującymi atrakcjami turystycznymi.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!