Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Minneapolis

Znajdź nas w social mediach

Minneapolis
Mississippi w Minneapolis
Fot. Wikipedia

Jest to największe miasto w stanie Minnesota w USA. Aglomerację zamieszkuje ponad 3,1 miliona osób i chociaż samo miasto liczy sobie blisko 10 razy mniej mieszkańców – ok. 370 000 - jest ono najludniejszym w stanie. Minneapolis położone jest nad rzeką Missisipi i może poszczycić się pięknym i zadbanym śródmieściem, które doskonale nadaje się do przyjemnych spacerów, tym bardziej, że sporo tras prowadzi nadrzecznymi bulwarami. Etymologia nazwy miasta związana jest właśnie z wodą – pierwszy człon nazwy „min” pochodzi z języka tutejszych Indian z grupy plemiennej Dakotów, a jego dosłowne tłumaczenie to „woda”, druga cześć nazwy pochodzi z języka greckiego i oznacza miasto („polis”).

Minneapolis jest również ważne dla przemysłu i handlu – znajdują się tutaj liczne zakłady przemysłowe skoncentrowane wokół kilku najważniejszych gałęzi przemysłu, do których koniecznie zaliczyć należy sektor maszynowy, komputerowy, chemiczny, spożywczy oraz rolnictwo. Miasto stanowi również ważny punkt jeśli chodzi o towarowe giełdy spożywcze w USA - znajduje się tutaj ważny ośrodek handlu zbożem oraz innymi płodami rolnymi. Poza tym Mineapolis jest ważnym węzłem komunikacyjnym – krzyżują się tutaj autostrady, na rzece Missisipi znajduje się ważny port śródlądowy, a w pobliży miasta umiejscowione jest znane lotnisko międzynarodowe Minneapolis-St. Paul. Jest to również najważniejszy ośrodek naukowy i kulturalny w północnej części centrum Stanów Zjednoczonych – nieustannie mają tutaj miejsce różnorodne wydarzenia kulturalne, a ośrodek akademicki skupiający kilka szkół wyższych i college'ów stanowi ważny element edukacyjnej mapy USA. Zresztą, tradycja jaką może poszczycić się Uniwersytet w Minneapolis jest naprawdę imponująca – powstał on już w roku 1851 i od tego czasu skupia wokół siebie całą intelektualną elitę tego obszaru Stanów Zjednoczonych.

Historia

Historia Minneapolis nie jest długa, jednak jest to jedno ze starszych miast w  USA. Franciszkańska osada została utworzona w tym miejscu już w roku 1680, później, na początku XIX wieku powstał tutaj fort Snelling, a następnie - około połowy XIX wieku - w okolicach wybudowano dwa osiedla, które w krótkim czasie przekształcono w miasteczka -  Saint Anthony oraz Minneapolis. W 1872 roku obie osady połączono w jedno dość duże już miasto – w 1880 roku ilość mieszkańców zbliżała się do 50 tys., a Minneapolis plasowało się pod względem liczby ludnośći na 38. miejscu w całych Stanach Zjednoczonych.

Minneapolis obecnie organizuje wiele imprez wspólnie z pobliską stolicą stanu – miastem St. Paul. Jest to tak ścisła współpraca, że miasta zyskały przydomek Twin Cities [„bliźniacze miasta”]. Ze względu na bliskość pomiędzy tymi dwoma centrami stanowymi Minnesoty i znacznymi przedmieściami, jakie znajdują się wokół nich dochodzi powoli do łączenia się ich w ramach ogromnego zurbanizowanego obszaru tworzącego megalopolis. W jego obrębie mieszka obecnie około 60% mieszkańców stanu Minessota. Jednym z faktów przypieczętowujących to łączenie jest wspólny port lotniczy Minneapolis – St. Paul, który obsługuje oba miasta. Wspólnie organizowanymi przez Minneapolis oraz St. Paul imprezami są między innymi Maraton Bliźniaczych Miast, Parada Gejów oraz Festiwal Jazzowy miast Bliźniaczych oraz TwinFest.

Na koniec watro jeszcze wspomnieć o ludziach z Minneapolis i w ogóle o mieszkańcach stanu Minnesota, którzy są wyjątkowo życzliwi, przyjaźni i chętni do pomocy każdemu, kto tylko jej potrzebuje. Bez nich oblicze tego stanu byłoby zupełnie inne... Każdy kto tutaj przyjeżdża, spotyka się z ciepłym przyjęciem i powracając w swoje rodzinne strony wywozi z miasta pogodne wspomnienia oraz ogromy sentyment do Minneapolis i całego Stanu Północnej Gwiazdy.

Wybierasz cię do Minneapolis? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Minneapolis . Tanie bilety do Minneapolis są w Twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!