Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Waszyngtonu

Znajdź nas w social mediach

waszayngton
Waszyngton, Kapitol
Fot. SXC

Waszyngton to siedziba władz największej potęgi gospodarczej i militarnej świata. Stolicę ustanowiono tutaj nie tylko ze względu na dobrą lokalizację – miasto jest położone w równej odległości od rolniczego Południa oraz miast Północy – Bostonu, Nowego Jorku i Filadelfii.

Historia

Historia ustanowienia stolicy USA jest równie wyjątkowa jak dzisiejszy obraz metropolii. Miasto zostało założone ustawą Kongresu w 1790 roku w centrum utworzonego tym samym aktem prawnym Dystryktu Kolumbii (District of Columbia). Zostało nazwane na cześć Jerzego Waszyngtona, pierwszego prezydenta USA. Waszyngton jest zazwyczaj nazywany przez jego mieszkańców DC albo The District, gdyż obecnie miasto całkowicie wypełnia Dystrykt Kolumbii.

Stolicę Stanów Zjednoczonych zbudowano niemal na bagnach, co dosyć dobitnie świadczy o stosunku do rządu po uzyskaniu niepodległości. Waszyngton latem jest nie do wytrzymania z powodu upałów i wysokiej wilgotności powietrza, a zimą z powodu dotkliwego chłodu. Nieprzyjazny klimat miał sprawić, że wybierani do Kongresu mieli swoją funkcję traktować jako dodatkowe zajęcie „w wolnym czasie”. Nawet dzisiaj Waszyngton uważany jest za kolonię Kongresu, a jedyny przedstawiciel mieszkańców w Kongresie nie ma prawa głosu w wyborach prezydenckich.

Nie mniej jednak, Waszyngton może urzec swoją wyjątkową, barokową zabudową gmachów rządowych, której plan powstał w 1791 roku. Z tych czasów pochodzi także ciekawy, nietypowy dla miast amerykańskich układ urbanistyczny, którego cechą jest promienisty plan zabudowy. Sieć szerokich arterii zbiega się w dwu centrach, z których jednym jest Kapitol czyli siedziba Kongresu, zaś drugim Biały Dom. Obydwie budowle łączy szeroka aleja stanowiąca centrum handlowe stolicy. Na prawym brzegu Potomacu, w stanie Virginia, mieści się budynek Ministerstwa Obrony - Pentagon oraz cmentarz wojskowy.

Atrakcje

Oprócz obecności rządu federalnego, największym źródłem zysków Waszyngtonu jest turystyka – rocznie do miasta ściąga prawie 20 mln gości. Na szczęście większość przybywa w pełni lata, gdy prawodawcy rozjeżdżają się do domów, więc nadmierne zatłoczenie rzadko stanowi problem. Miasto – wizytówka kraju – ma bogatą ofertę dla zwiedzających. Pomijając oczywiste atrakcje związane z władzą USA znajdują się tu znakomite muzea, a takie dzielnice jak zabytkowa Georgetown, opanowana przez artystów Dupont Circle, czy pełna klubów nocnych i dobrych restauracji Adams-Morgan, mogą każdemu turyście dostarczyć dobrej rozrywki.

Dzięki Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Waszyngtonu za bardzo niską cenę. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Waszyngtonu.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź