przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do Los AngelesOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Tanie loty do Los Angeles [LAX]

LA_1
Downtown w Los Angeles
Fot. sxc.hu

Los Angeles jest olbrzymią metropolią, rozpostartą na przestrzeni obejmującej blisko 2600 km kwadratowych i szczelnie wypełniającą pustynną dolinę. Swoim krańcami sięga z jednej strony oceanu, a z drugiej opiera się o podnóże gór. Kto nie zna dziś sławnego Miasta Aniołów (City of Angels), którego wizerunek wyziera niemal z każdego amerykańskiego filmu? To tu zjeżdżają młodzi ludzie z całego świata, by spełnić swoje marzenia o „amerykańskim śnie” i odnaleźć swoje nazwisko na Bulwarze Gwiazd w Hollywood. Los Angeles tym marzeniom i filmowi w dużej zawdzięcza swój rozwój – produkcja filmów, programów telewizyjnych i nagrań muzycznych ma jedno z podstawowych znaczeń w ekonomii miasta, tuż obok handlu zagranicznego i wydobycia ropy naftowej, której złoża przyczyniły się do niesamowitego rozkwitu regionu w latach 1885-1895. Los Angeles jest obecnie największym ośrodkiem przemysłowym w Stanach Zjednoczonych. Tutejszy port morski (tworzący zespół portowy z portem w Long Beach) jest największym portem w Ameryce Północnej i jednym z największych na świecie.

Historia

Los Angeles to bardzo młode miasto – w połowie XIX w. było zlepkiem społeczności, którą tworzyli biali amerykańscy imigranci, ubodzy chińscy robotnicy i bogaci meksykańscy farmerzy. Liczba ludności nie przekraczała wtedy 50 000. Dopiero w latach 80-tych XIX w., po ukończeniu budowy kolei transkontynentalnej, miasto zaczęło się rozwijać intensywniej. Po drugiej wojnie światowej nastąpił tu okres gwałtownego rozkwitu gospodarczego, w głównej mierze związanego z przemysłem lotniczym. Aż do momentu wprowadzenia grupowych zwolnień po zakończeniu zimnej wojny, co czwarty mieszkaniec metropolii zatrudniony był w tej gałęzi gospodarki.

 

Rezerwuj tanie loty do Los Angeles i zwiedzaj!

Los Angeles wciąga każdego, niezależnie od jego woli. Choć w mieście jest mnóstwo muzeów i innych interesujących miejsc, turyści przyjeżdżają tutaj przede wszystkim po to, by chłonąć atmosferę samego miasta, które wraz z bajkowym Disneylandem, Hollywood oraz na wpół ukrywanymi, na wpół eksponowanymi rezydencjami Beverly Hills i Malibu jest wręcz mityczną świątynią amerykańskiego snu o szczęściu, bogactwie i sławie.

Dzięki Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Los Angeles za bardzo niską cenę. Interesują Cię tanie bilety lotnicze? Skorzystaj więc z naszej porównywarki cen biletów!

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Los Angeles. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Los Angeles.

Jeżeli wybierasz się do USA, koniecznie sprawdź też tanie loty z Krakowa do Chicago, bilety lotnicze Nowy Jork lub tanie loty z Wrocławia do Los Angeles.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Gdańska do Seattle i z Warszawy do Los Angeles.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Rzymu, Okazje na loty z Katowic, Okazje na loty w listopadzie, Okazje na loty Wizz Air, Okazje na weekend w grudniu, bilety lotnicze Warszawa Okęcie Sao Paulo, loty z Krakowa do Seattle, tanie loty krajowe, odszkodowanie za opóźniony lot, Loty do Usa.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Plecaki i torby foto, Gry, zabawki, Plecaki na laptopa, Walizki i Duże.