Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Seattle

Znajdź nas w social mediach

Seattle
Downtown Seattle
Fot. WSK_2005

Pięknie położone nad zatoką Elliott, jeziorem Washington i u podnóża góry Rainier Seattle w czasie trzech ostatnich dziesięcioleci rozwijało się bardzo gwałtownie. Miasto jest nowoczesne, niezwykle atrakcyjne pod względem warunków życia, możliwości zatrudnienia i klimatu. Centrum pełne jest nowoczesne drapaczy chmur, które świadczą o potencjale ekonomicznym miasta. Pomimo zawrotnego tempa rozwoju okolice Seattle nie straciły dawnego, szczególnego charakteru, a w samym mieście panuje przyjemna atmosfera.

Historia

Historia miasta nie jest usłana różami. Wystarczy wspomnieć o tym, że zniszczone powodzią w latach 50. XIX w. zostało wręcz „przeniesione” na nowe miejsce – w okolice dzisiejszego Pioneer Square. Grunt w okolicach był tak podmokły, że pierwsze domy budowano na palach. Swoją pozycję Seattle umocniło w 1897 r. W czasach gorączki złota nad rzeką Klondike znajdowało się centrum przeładunkowe dla towarów zdążających na statkach z południa na Alaskę.

Miasto uległo też ogromnemu pożarowi, który strawił je całkowicie. Pomimo trudnych warunków (miasto położone na terenach bagiennych) jego założyciele zdecydowali się na odbudowę. Postanowiono najpierw przywrócić blask centrum miasta, aby przyciągnąć do niego handel i nowych inwestorów. Zaczęto od budowy budynków, budowę dróg i chodników zostawiając na później. Po kilku latach, kiedy zaczęto utwardzać grunt, okazało się, że ulice będą musiały znajdować się na wysokości pierwszych pięter. Tak właśnie w Seattle powstały piwnice. Spacerując obecnie centrum Seattle znajdujemy się na poziomie drugiego piętra. Żaden z budynków Seattle pierwotnie nie posiadał piwnic. Jeszcze do dziś w "piwnicach" istnieją dawne witryny sklepów i widoczne są okna instytucji i mieszkań.

W okresie wojen światowych Seattle, dzięki przemysłowi okrętowemu i lotniczemu (zakłady Boeinga) stało się dużym centrum gospodarczym. W latach 60. XX w. co piąty robotnik w Seattle zatrudniony był w przemyśle lotniczym. Przy czym okres prosperity miasto zawdzięcza ożywionej działalności nie tylko zakładów lotniczych, ale również wielu innych znanych firm, które sprowadziły się tu stosunkowo niedawno, jak choćby Microsoft.

Dziś dzięki napływowi inwestorów turyści mogą się cieszyć znakomicie odrestaurowanym starym miastem, a życie artystyczne, przemysł filmowy i muzyczny zyskały nową jakość, stając się słynne na całym świecie. Seattle obecnie znajduje się na czele listy miast najlepszych do życia w USA.

Z portalem Tanie-loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty do Seattle w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeśli wybierasz się do Seattle nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Seattle!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!