Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Filadelfii

Znajdź nas w social mediach

filadelfia_love
Filadelfia - miasto braterskiej miłości
Fot. vic15

Nazwa miasta pochodzi z języka greckiego i oznacza „miasto braterskiej miłości”. Trudno znaleźć lepsze określenie na atmosferę tej metropolii, na której ludność składa się wyjątkowa etniczna mieszanka z dużymi skupiskami Włochów, Irlandczyków, Azjatów oraz imigrantów z Europy Wschodniej. Jednak znakomitą większość mieszkańców miasta stanowią Murzyni. Wielu z tych ostatnich to potomkowie uciekinierów, którzy przybyli tu po wojnie secesyjnej. Tolerancję ma Filadelfia wpisaną w historię. Nie byłoby tu tak dużej ilości Afroamerykanów, gdyby nie to, że miasto od lat uważane jest za tolerancyjne i liberalne. Jej mieszkańcy wybrali pierwszego w historii USA czarnoskórego burmistrza, tutaj też znajduje się najlepsze w kraju muzeum poświęcone historii i kulturze Murzynów amerykańskich. Trzeba jednak pamiętać o ciemnych kartach historii – to właśnie tu, podczas szeroko zakrojonej akcji policji przeciwko murzyńskiej grupie separatystycznej MOVE, walki rasowe spowodowały ofiary w ludziach, pożary i zniszczenia.

Historia

Filadelfia to miasto handlowe. W latach 50. XVIII w. była drugim co do wielkości miastem Imperium Brytyjskiego. W trakcie wojny o niepodległość przez dłuższy czas zbuntowane kolonie miały tu swoją stolicę, a potencjał ekonomiczny miasta wydatnie wspierał ducha bojowego. Do 1800 r. była także stolicą USA. Filadelfia zapisała się złotymi zgłoskami w historii kraju – to tutaj właśnie w 1776 r. napisano, zatwierdzono i po raz pierwszy odczytano publicznie Deklarację Niepodległości, a 10 lat później uchwalono Konstytucję Stanów Zjednoczonych.

W czasie obchodów 200 rocznicy powstania Stanów Zjednoczonych, w 1976 r., Filadelfia przeszła gruntowną odnowę. Była ona konieczna, bo miasto miało niesławny przydomek stolicy brudu. Dziś Filadelfia wydaje się na poły prowincjonalnym miastem, jednak to tylko złudzenie, gdyż jest to piąta największa metropolia w USA, której granice rozciągają się aż po horyzont.

Atrakcje

To co najlepsze Filadelfia oferuje w rejonie ścisłego centrum. Najważniejsze atrakcje to Independence Hall oraz cały kompleks związany z narodzinami państwa amerykańskiego. Warto odwiedzić City Hall oraz niesamowite, szklane wieżowce w samym sercu downtown. Dla spragnionych prawdziwie filadelfijskich klimatów najlepszym miejscem do zabawy będzie South Street, gdzie mieszczą się najważniejsze kluby muzyczne oraz tradycyjne bary, podające miejscowy speciał - Philly Cheese Steak. Przejrzysty, oparty na planie szachownicy układ ulic miasta, zaprojektowany przez jego założyciela, skopiowano niemal we wszystkich wielkich metropoliach USA.

Dzięki Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Filadelfii za bardzo niską cenę. Jeśli poszukujesz tanich biletów lotniczych do Filadelfii zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!