Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Reno

Znajdź nas w social mediach

reno
Motto Reno
Fot. apbailey

Reno jest niewielkim miasteczkiem w Nevadzie w USA. Położone malowniczo u stóp gór Sierra Nevada pomimo swoich rozmiarów jest szeroko znane. Dlaczego? Otóż Reno słynie w całych Stanach Zjednoczonych (a także poza nimi) ze swoich kasyn. Turyści przyjeżdżają tu tłumnie, a większość z nich to oczywiście miłośnicy hazardu. W każdym razie to w dużej mierze dzięki nim Reno bywa nazywane „największym małym miastem świata”.

Często mawia się, że Reno to miniaturowa wersja Las Vegas i nie sposób odmówić temu stwierdzeniu prawdy. Właściwie przez całą dobę miasto jest rozświetlone neonami, o każdej porze można znaleźć otwarty bar czy restaurację, o kasynie nie ma co wspominać. Masz ochotę zagrać w pokera, ruletkę, kości czy bingo? Żaden problem! Do połowy ubiegłego wieku zresztą to właśnie Reno było bardziej cenioną „stolicą hazardu” w USA.

Jeśli emocje związane z grą nas wyczerpały, powinniśmy skorzystać z oferty jednego z tutejszych salonów SPA. Dla odmiany turyści mogą wyskoczyć do klubu nocnego czy dyskoteki. Reno oferuje rozrywkę dla miłośników najróżniejszych klimatów na niezmiennie wysokim poziomie. Ciekawostką jest fakt, że w Reno jest sporo kapliczek, w których zniecierpliwieni zakochani mogą natychmiast zawrzeć związek małżeński.

Reno położone jest w dolinie Truckee Meadows, która wzięła swoją nazwę od przepływającej tamtędy rzeki Truckee. W jej dolinie pierwsi osadnicy pojawili się prawdopodobnie w połowie XIX wieku. Początkowo lokalna społeczność zajmowała się głównie rolnictwem i handlem, a po wybuchu gorączki złota w okolicach zaczęto czerpać z niej również pośrednie zyski. Miasto Reno założono jednak dopiero 13 maja 1868 r., nazywając je na cześć jednego z generałów Unii.

Popularność wśród przyjezdnych Reno zdobyło także dzięki zalegalizowaniu hazardu w 1931 roku oraz liberalnemu podejściu do rozwodów.

Po takim opisie łatwo wyobrazić sobie Reno jako bardzo męczące dla przeciętnej osoby miasto. W końcu ciągłe imprezowanie może się znudzić nawet najwytrwalszym. Na szczęście Reno oferuje liczne atrakcje różnych rodzajów. Zadowoleni z urlopu powinni być zwłaszcza sportowcy. W sezonie zimowym mogą wybrać się do jednego z 18 położonych w pobliżu ośrodków narciarskich. Nieopodal Reno znajdują się też setki tras rowerowych, pieszych oraz wiele miejsc gdzie można popływać łódką lub wędkować. A wszystko to wśród przepięknych krajobrazów.

Aktualnie widać wyraźnie, że kasyn w Reno robi się coraz mniej. Miejscowi wolą prawdopodobnie postawić na innego rodzaju turystykę. Organizowane są ciekawe festiwale, a lokalna baza turystyczna nie pozostawia wiele do życzenia. Jednym słowem, Reno to doskonałe miejsce na urlop!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!