Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Miami

Znajdź nas w social mediach

miami
Miami to perła Florydy
Fot. SXC

Miami to jedno z najpiękniejszych i najbardziej ekscytujących miast USA. Położone na południu, nad oceanem i skąpane w słońcu jest stolicą turystyczną Florydy i całego wybrzeża. Turystów przyciągają tu piękne plaże, znane nie tylko w USA ogromne oceanarium i niezwykle barwne życie dzielnicy „Little Cuba”, gdzie od lat żyją kubańscy emigranci. Tym ostatnim zresztą miasto zawdzięcza swój koloryt. W dodatku odgrywają oni w mieście ważną rolę polityczną i gospodarczą.

Historia

Miami to miasto bardzo młode, nawet jak na Stany Zjednoczone. Prawa miejskie otrzymało w 1896 roku, licząc zaledwie 344 mieszkańców. Pierwotnie było to starożytne osiedle Indian szczepu Tequesta, w pobliżu którego w 1567 powstała hiszpańska misja. W 1821 roku, wraz z całą Florydą przeszło we władanie Amerykanów, którzy w 1835 wybudowali Fort Dallas. W roku 1896 oddano do użytku linię kolejową i rozpoczęto promocję miasta jako kurortu i kąpieliska morskiego.

Wystarczyło zaledwie niespełna pięćdziesiąt lat, w czasie którym miasto przeżywało szybki rozkwit, by z małej osady Miami stało się półmilionową metropolią. Warto jednak zaznaczyć, że blisko połowa ludności miasta to imigranci. Miasto ma bowiem największa liczbę emigrantów udziałowo do całej populacji. Po objęciu władzy na Kubie przez Fidela Castro w 1959 setki tysięcy Kubańczyków uciekło z Kuby do USA. Szacuje się, że ponad 300 tys. osiedliło się właśnie w Miami, odległym o tylko 370 km od Hawany.

Takiej ekspansji, jak również położeniu miasto zawdzięcza swą nienajlepszą renomę. W latach osiemdziesiątych Miami stało się jednym z głównych ośrodków przerzutu narkotyków do USA. Doprowadziło to do ogromnego wzrostu fali przestępczości (w 1980 r. w mieście odnotowano najwyższy w całym kraju wskaźnik zabójstw), z którą władze miasta muszą walczyć do dzisiejszego dnia. Miami czerpie dziś największe zyski z turystyki - jest główny ośrodkiem całego regionu turystyczno-wypoczynkowego. Miasto jest kąpieliskiem i ośrodkiem wypoczynkowym o światowej sławie.

Miasto jest także ważnym ośrodkiem gospodarczym i biznesowym, a port lotniczy Miami i port morski w Miami odgrywają ogromną rolę w transporcie między Ameryką Łacińską i USA. Miasto jest też ośrodkiem produkcji programów telewizyjnych i hiszpańskojęzycznych filmów.

Atrakcje

Mimo iż swoją wyjątkowość Miami zawdzięcza przede wszystkim kulturze i mieszkańcom, turyści mogą z powodzeniem znaleźć w nim kilka miejsc wartych odwiedzenia. Działa tu kilka dobrych muzeów i galerii, w zachodniej części Miami znajduje się "Little Havana" ze swą latynoamerykańską atmosferą, jedna z najbardziej intrygujących części miasta. A na południu rozpościerają się bulwary, unikalnej architektonicznie dzielnicy Coral Gables. Z kolei Coconut Grove to skupisko sympatycznych ulicznych kafejek i atrakcji Miami.

Jedną z największych atrakcji jest połączony mostami łańcuch wysepek Florida Keys, na którego końcu leży miasteczko Key West - położone, co istotne dla klimatu całego obszaru, zaledwie 90 mil od wybrzeży Kuby. Dzisiejsze Miami, po krótkim okresie spowolnienia wywołanym rosnącą przestępczością przeżywa ponowny rozkwit. Z jednej strony zawdzięcza go powiązaniom gospodarczym z Ameryką Łacińską a z drugiej turystyce.

Tanie-loty.com.pl oferują tanie loty do Miami. Jeśli wybierasz się do Miami nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Miami!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 111 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 129 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!6 ofert od 335 Sprawdź