Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do San Francisco

Znajdź nas w social mediach

sanfrancisco
Golden Gate w San Francisco
Fot. SXC

Położone nad przepiękną zatoką San Francisco kojarzy się głównie z dwoma symbolami. Pierwszy to niezapomniany widok wyłaniającego się z mgieł zatoki mostu Golden Gate, drugi zaś to wolność i tolerancja z jakich miasto słynie. Obszar miasta zajmuje zaledwie 124 km2 na krańcu wąskiego półwyspu San Francisco. Niemal całe śródmieście położone jest na malowniczych wzniesieniach, często dosyć stromych. Stara, kaskadowa zabudowa, gwałtownie opadające ulice, po których poruszają się tradycyjne linowe tramwaje (tzw. Cable Cars) to kolejna z wizytówek miasta.

Historia

San Francisco swój rozwój i po pularność zawdzięcza gorączce złota, która rozpoczęła się w 1848 roku. Zaledwie w ciągu kilku miesięcy zapadła wioska przemieniła się w kwitnący ośrodek miejski, a finansowany przez bogatą elitę rozwoj miasta spowodował gwałtowną rozbudowę metropolii. Złota era skończyła się w 1906 roku, wraz z gwałtownym trzęsieniem ziemi i trwającym trzy dni pożarem. Spora część San Francisco dosłownie zniknęła z powierzchni ziemi. Prace rekonstrukcyjne rozpoczęto niemal natychmiast, a w ich efekcie miasto stało się jeszcze piękniejsze i jeszcze bardziej majestatyczne niż przed katastrofą.

Wiele z budowli, które później stały się symbolami miasta, takie jak Coit Tower czy mosty Golden Gate i Bay Bridge, powstało w latach 20. i 30. XX wieku. Kolejne lata to era wolności. Wraz z nastaniem ery bitników w latach 50. oraz hipisów w latach 60., miasto zyskało nowe znaczenie kulturotwórcze. W 1967 roku w dzielnicy Haight-Ashbury zapanowało słynne „Lato Miłości”, które upłynęło pod znakiem muzyki, kontestacji, wolnej miłości i narkotyków. Wydaje się, że ten czas trwa do dzisiaj. Popularność San Francisco, uznawanego za oazę liberalizmu, dalej rośnie i coraz więcej Amerykanów pragnie osiedlić się w tym mieście na stałe. Obliczono, że ponad połowa jego obecnych mieszkańców pochodzi z innych stron kraju.

Kiedy lecieć?

Jadąc do San Francisco trzeba się przygotować na wyjątkowy klimat. Bezchmurne niebo i nieznośne upały nie zdarzają się tu często, a temperatura rzadko przekracza 30°C. Pogoda znacznie wpływa na oblicze miasta. Z powodu mgieł i dużej wilgotoności metropolia wydaje się być owiana pewną aurą tajemniczości. Niezwykle trudno jest też trafić na bezchmurną pogodę w okolicach Golden Gate. Największe szanse są na to latem. Od września do San Francisco napływają już nieco chłodniejsze masy powietrza, a temperatura może różnić się nawet o ok. 10 stopni w porównaniu do pobliskich miast leżących w głębi kontynentu.

Dzięki Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do San francisco za bardzo niską cenę. Jeśli wybierasz się do San francisco nie zapomnij skorzytać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do San francisco!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!