Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Chicago [CHI]

Znajdź nas w social mediach

chicago
Fot. Shutterstock

Chicago to jedno z najszybciej rozwijających się miast świata. Status miasteczka posiadało już od 12 sierpnia 1833 roku – miało wtedy 350 mieszkańców. Niewiele później, bo 4 marca 1837 roku Chicago otrzymało prawa miejskie. Tymczasem już w 1857 Chicago było już największym miastem na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych i liczyło ponad 90 tys. mieszkańców. Zawdzięcza to swojemu położeniu i niesłychanie szybkiemu rozwojowi infrastruktury. W 1848 rok otworzono kanał łączący Jezioro Michigan z rzeką Missisipi, który miał swój początek w Chicago. W 1853 roku powstała zaś pierwsza linia kolejowa między Chicago i miastem Freeport w Illinois. W następnych latach szybki rozwój kolei spowodował, że w Chicago zbudowano jeden z najważniejszych węzłów kolejowych w Stanach Zjednoczonych. Ze swoimi doskonałymi połączeniami transportu wodnego, kolejowego, a potem lotniczego, miasto stało się i jest do dzisiaj jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych i transportowych w Stanach Zjednoczonych. 

Atrakcje Chicago

Przez lata Chicago było mekką polskiej emigracji do USA – jest drugim co do wielkości, po Warszawie, skupiskiem Polaków. Chicago nie bez kozery jest nazywane miastem drapaczy chmur i uważa się je za najnowocześniejsze w Stanach Zjednoczonych. Piękne i imponujące przykłady nowoczesnej architektury wielkomiejskiej, począwszy od budynków projektowanych przez Franka Lloyda Wrighta, a skończywszy na 110-piętrowym wieżowcu Searsa są niezaprzeczalnie wizytówką miasta. Dziś Chicago jest kulturalnym i finansowym centrum środkowej części kraju.

Szukasz biletów na tanie loty do Chicago?

Z portalem Tanie-loty.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty do Chicago w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć naprawdę tanie bilety lotnicze do Chicago.

Najczęściej zadawane pytania

Które linie lotnicze oferują bezpośrednie loty do Chicago?

Do Chicago polecisz bezpośrednio z Polski liniami lotniczymi LOT.

Jak długo trwa lot do Chicago?

Zależnie od trasy, loty z Polski do Chicago trwają od 9 do 10 godzin. Są to bezpośrednie loty z Polski do Chicago.

Ile kosztują bilety lotnicze do Chicago?

Bilety lotnicze do Chicago można znaleźć już za około 1500-2000 zł w dwie strony. Zdarzają się jednak także okazje na loty już za mniej więcej 1200 zł.

Kiedy najtaniej lecieć do Chicago?

Wysoki sezon na loty do Chicago przypada na lipiec i sierpień. Najtańszy miesiąc na podróż to listopad, ale okazje na tanie bilety można znaleźć także w innych miesiącach. Nie masz czasu na przeszukiwanie ofert? Skorzystaj z naszych alertów cenowych. Określasz interesującą cię trasę pomiędzy polskim miastem a Chicago oraz maksymalną cenę, jaką chcesz zapłacić za bilet. Gdy tylko oferta linii lotniczych do Chicago będzie dostępna, dostaniesz maila.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!