Treść strony

tanie-loty-do-portland

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Portland

Znajdź nas w social mediach

Portland
Piękny most w Portland
Fot. eltormento

Portland jest jednym z tych miast, o których każdy ma swoje zdanie, bez względu na to czy kiedykolwiek odiwedził to miejsce. Nietrudno się domyślić jak dalekie od prawdy bywają te opinie. Paskudna pogoda, panująca w mieście przez cały rok oraz dominacja kultury hipisowskiej to tylko najpopularniejsze z nich. I choć rzeczywiście zimą pogada nie rozpieszcza mieszkańców, jest ponuro, mokro i zimno, to jednak wszystko równoważy słoneczne i ciepłe lato, które trwa tutaj od czerwca do października – temperatury osiągają wtedy przeciętnie 23 – 25 stopni, a miesięczne opady mieszczą się w granicach 20 – 40 mm. Odnośnie hipisów, sprawa wydaje się być bardziej złożona. Wprawdzie sami mieszkańcy na pewno się za takich nie uważają, niemniej jednak dla postronnego obserwatora widok licznych osób uprawiających jogę, dostępność mnóstwa różnorodnych leków naturalnego pochodzenia i ich powszechne stosowanie przez mieszkańców, proekologiczne zachowania widoczne na każdym kroku, powszechny recycling, a także liczni wegetarianie mogą wydawać się wymowne.

Historia

Portland to ponad dwumilionowa aglomeracja miejska położona u ujścia Willamette do rzeki Kolumbia. Osada w tym miejscu został założona około roku 1844, a niecałe 10 lat później otrzymała już prawa miejskie. W samym Portland zamieszkuje około pół miliona ludzi. Dobrze rozwinięta sieć dróg, kolei, port rzeczny dostępny dla pełnomorskich statków oraz międzynarodowe lotnisko sprawiają, że Portland to ważny węzeł komunikacyjny na mapie USA. Jest to miasto przemysłowe, gdzie zlokalizowane są między innymi zakłady metalurgiczne, elektroniczne, maszynowe, włókiennicze, firmy odzieżowe i huty, a także zakłady przemysłu drzewnego i przetwórczego oraz sektor nowoczesnych technologii.

Atrakcje

Miasto tętni życiem. Można tu znaleźć mnóstwo knajpek, restauracji, muzeów, uroczych zakątków a także niemal 240 różnych parków. Poza tym, miasto położone pomiędzy dwoma wielkimi rzekami ujmuje ogromną ilością mostów, które w dużej części są zabytkowe. Stąd też Portland zyskało przydomek „miasta mostów”. Czasem nazywane jest ono również „miastem róż”. Bez wątpienia oba określenia doskonale oddają jego charakter.

Miasto stało się domem dla wielkiej rzeszy artystów, którzy w ostatnich latach osiedlają się tu chętnie, ze względu na unikatowy klimat miasta.Z tego powodu w mieście odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, wystawy, happeningi. Jest tu także ogromna liczba galerii, gdzie można podziwiać prace współczesnych twórców. Protland słynie licznych bibliotek i księgarni. Niektórzy twierdzą, że jest ich w mieście więcej niż knajpek i barów.

Wybierasz cię do Portland? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Portland. Tanie bilety do Portland są w Twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 129 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 101 Sprawdź