Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Houston

Znajdź nas w social mediach

houston_nite
Houston nocą
Fot. Stuck in Customs

Houston to największe miasto stanu Texas (i czwarte co do wielkości w USA). Stanowi ono jednen z najważniejszych ośrodków gospodarczych w Stanach Zjednoczonych. Liczący ponad dwa i pół miliona ludzi Houston (cały obszar miejski to blisko sześć milionów mieszkańców) jest stolicą energetyczną kraju – mówi  się o nim, że jest „kapitałem energetycznym świata”.

Historia

Pierwsza osada na dzisiejszym terytorium Houston została założona w sierpniu 1836 roku przez braci  Augustus Chapman Allen i John Kirby Allen. Prawa miejskie uzyskała już rok później, a swoją nazwę otrzymała na cześć prezydenta republiki Texasu, generała Sam'a Houston'a, głównodowodzącego w bitwie o San Jacinto, która rozegrała się nieopodal miasta.

Houston zawdzięcza swój rozwój i znaczący wzrost populacji na początku wieku przemysłowi kolejowemu i dobrze prosperującemu portowi. Dziś Houston jest jednym z największych w świecie ośrodków przemysłu petrochemicznego, opartym na wydobywaniu ropy naftowej, gazu ziemnego, soli i siarki. Rozwinęły się tutaj także: hutnictwo stali, przemysł maszynowy i elektroniczny. Dzięki temu Houston stało się także jednym z głównych ośrodków naukowo-badawczych w USA. Od roku 1987 miasto jest także centrum targowym. Houston jest ważnym węzłem komunikacyjnym, czwartym co do wielkości portem w USA, posiada dwa lotniska i centrum medialne.

W latach pięćdziesiątych XX w. Houston, za sprawą ulokowania w nim m.in. Texas Medical Center, stało się miejscem o największej koncentracji firm, przedsiębiorstw i uczelni medycznych na świecie. Równie duże znaczenie dla gospodarczego boomu tych lat miały szybko powstające na tym terenie instytucje badawcze z Johnson Space Center, czyli główną bazą NASA na czele. To stąd właśnie nadzoruje się wszystkie loty kosmiczne na terenie USA. Mało kto nie zna sławnego, choć mało optymistycznego hasła, jakim Jack Swigert, jeden z uczestników misji Apollo 13, poinformował centrum kontroli lotu o kłopotach (po wybuchu zbiornika z tlenem, 300 tysięcy kilometrów od Ziemi astronauci praktycznie stracili prąd, światło, wodę i powietrze): „Okay, Houston, we've had a problem here...”.  

Atrakcje

Populacja miasta stanowi o jego wyjątkowym charakterze. Niezwykła jak na ten region USA różnorodność etniczna, religijna i kulturowa jego mieszkańców, sprawia że Houston może poszczycić się bardzo międzynarodowym klimatem. Houston jest pełne nowoczesnych placówek kulturalnych, wystaw i galerii. Słynną są choćby Houston Museum District, które rok rocznie odwiedza ponad siedem milionów gości czy Theater District – stolica czołówki firm związanych z szeroko rozumianą sztuką i rozrywką.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!