przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do HonoluluOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Tanie loty do Honolulu

honolulu_1
Honolulu
Fot. cocabiscuit

Honolulu jest największym miastem najpiękniejszej wyspy Hawajów – Oahu. Samo więc nasuwa się spostrzeżenie, że to miasto musi być pod każdym względem „naj”. W języku hawajskim nazwa miasta oznacza „schronienie”. Takie schronienie jest marzeniem wielu turystów, dlatego w dzień pełne plażowiczów są miejskie plaże, a w nocy życie tętni w rozświetlonym tysiącami neonów centrum Honolulu. Być może na dłuższa metę taki tłum ludzi mógłby denerwować, ale podczas wakacji na Hawajach tylko dodaje im dodatkowego uroku. Honolulu słynie z doskonałych restauracji, popularnych klubów nocnych oraz ekskluzywnych sklepów. Dla lubiących miejsca, w których wiele się dzieje jest to więc idealny cel wakacyjnej podróży.

Rzeczywiście Honolulu jest jednak rajem dla miłośników beztroskiego wylegiwania się na plaży. Temperatura na Hawajach w trakcie roku jest praktycznie stała. Nawet w czasie najchłodniejszych miesięcy (grudzień – styczeń) rzadko spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Najczęsciej utrzymująca się temperatura to ok. 30 stopni Celsjusza i nie jest ona tak uciążliwa jak w krajach tropikalnych – rzadko dochodzi do 40 stopni. W połączeniu z łagodnym klimatem, dużym nasłonecznieniem i niewielkimi opadami sprawia to, że Honolulu jest idealnym miejscem dla każdego turysty.

Historia

Zdawałoby się, że miasto takie jak to jest prawdziwą ostoją spokoju. Niestety, rzeczywistość jest od tego daleka. Historia ciężko doświadczyła mieszkańców Honolulu. Polinezyjscy osadnicy przybyli na Oahu prawdopodobnie już 2 tysiące lat temu. Ich obecność tutaj potwierdzają lokalne legendy oraz znalezione na wyspie starożytne narzędzia. W miejscu, w którym aktualnie znajduje się miasto, w XII wieku istniała osada, ale tamte czasy osnute są mgiełką tajemnicy. W 1795 roku do portu w Honolulu zawinął angielski statek dowodzony przez kapitana Williama Browna. Byli to pierwsi cudzoziemcy, którzy postawili nogę na hawajskim lądzi,e. Wkrótce po tym zdarzeniu znaczenie Honolulu jako portu handlowego zaczęło rosnąć. Hawaje zostały zjednoczone przez Kamehamehę I, który został ich pierwszym królem. W 1845 roku Kamehameha III przeniósł swój dwór na stałe do Honolulu. W ten sposób rozpoczęła się ważna epoka dla miasta: odtąd rozwijało się coraz szybciej i stawało się coraz większym ośrodkiem. W 1898 roku, wraz z całymi Hawajami, Honolulu zostało przyłączone do USA. Podczas II wojny światowej nastąpił atak Japończyków na bazę wojskową w Pearl Harbor, porcie na wyspie Oahu. Podczas tej zaskakującej ofensywy zginęło wiele osób, wielkie były też straty. Honolulu zachowało jednak swój status stolicy. Obecnie siłą miasta jest zdecydowanie turystyka. Rocznie przyjeżdża tutaj prawie 8 milionów turystów, co jest nadzwyczajnym rezultatem!

Atrakcje

Przed turystą odwiedzającym Honolulu otwierają się przeróżne możliwości. Nawej jeśli znudzi się nam opalanie na jednej z najsłynniejszych plaż świata - Waikiki, możemy spróbować swoich sił w sportach wodnych. Honolulu słynie ze świetnych warunków do surfingu oraz nurkowania. Gdy nawet to nie wystarczy, zawsze można skierować swoje kroki z powrotem ku miastu. Tutaj już naprawdę nie można się nudzić. Kluby, dyskoteki, puby, bary: o dowolnym wystroju i muzyce. Ambitniejszym Honolulu oferuje możliwość zagłębienia się w hawajską historię lub zapoznania się z dziełami sztuki wystawionymi w galeriach. Na koniec pozostaje rzucić się w wir zakupów, by znaleźć jakąś atrakcyjną pamiątkę. Hawaje czarują turystów na każdym kroku!

Tanie-loty.com.pl
oferują tanie loty do Honolulu. Jeśli wybierasz się do Honolulu nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Honolulu!

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty
PartnerStart Parking

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Honolulu. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Honolulu.

Jeżeli wybierasz się do USA, być może zainteresują Cię również tanie loty z Warszawy do Nashville lub tanie loty z Krakowa do Chicago.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Wrocławia do Los Angeles i z Gdańska do Seattle.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Aten, Okazje na loty do 5 dni, Okazje na loty do Paryża, Okazje na loty z Polski do europejskich stolic, Pakiety na majówkę, połączenia z Warszawy do Zurychu, połączenia z Krakowa do Nowego Jorku, tanie bilety lotnicze, odszkodowanie za odwołany lot, Lot z Warszawy do Honolulu 03 13 Marca.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Strefa niskich cen, Torby biznesowe, Torby dla dzieci, Torby na laptopa i Torby podręczne.